eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Horník se vrací do fotbalu! Aneb Ivánku, už můžeš mluvit

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔19.1.2012
Horník se vrací  do fotbalu! Aneb Ivánku, už  můžeš mluvit

Jak objevil server Aktuálně.cz, Ivan Horník, který se před osmi lety stal symbolem velké korupční aféry, opět smí pracovat ve fotbale. Požádal o zrušení druhé poloviny desetiletého zákazu, který mu to znemožňoval. A soud Horníkovi vyhověl.

„Minulý týden proběhlo veřejné zasedání, na kterém jsme žádost pana Horníka projednali. A neměla jsem důvod mu nevyhovět, splňoval všechny zákonné podmínky,“ řekla deníku Aktuálně.cz Markéta Polanecká, soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 3.

Její rozhodnutí nabylo účinnosti ihned v soudní síni, takže se Ivan Horník od té chvíle může opět angažovat ve fotbale. Aktuálně.cz připomíná, že stejná soudkyně mu v roce 2006 vyměřila za prokázané korupční jednání sedmiměsíční podmíněný trest s odkladem na pět let, pokutu 900 000 korun a také desetiletý zákaz činnosti ve fotbale.

Začátkem října uplynula polovina desetileté lhůty. A Horník využil možnosti požádat o prominutí zbývajících pěti let. „Po tu dobu žil životem řádného občana, neměla jsem ani žádnou relevantní informaci o tom, že by pan Horník zákaz práce ve fotbale porušoval,“ vysvětlila por Aktuálně.cz soudkyně Poslanecká svůj nynější verdikt.

Na rozdíl od roku 2006, kdy se Horník osobně nedostavoval na zasedání obvodního ani městského soudu, k němuž se odvolal, byl minulý týden na Žižkově v soudní síni osobně přítomen. „Ke své žádosti přiložil i dopis jednoho klubu z nižší soutěže, ale nezlobte se, opravdu si nevzpomenu kterého. Tam se psalo, že by byli rádi, kdyby u nich Ivan Horník mohl pracovat s mládeží. I k tomu jsme přihlédli,“ řekl Polanecká. „Pan Horník sám pak soudu řekl, že by si velmi přál, aby se do fotbalu směl vrátit,“ dodala pro Aktuálně.cz soudkyně.

– red, komp –

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace