eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Historie pražských derby! TOP 4 souboje Sparty a Slavie v české lize

📁 Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔23.8.2015

rosicky_Sparta_tomas-rosicky.eu

Souboje mezi Slavií a Spartou jsou už od nepaměti nejvyhrocenějšími a nejsledovanějšími zápasy u nás. Dvakrát v roce se celá republika rozdělí na slávisty a sparťany a fandí svým miláčkům.

Přestože se někteří novináři snaží vytvořit umělou rivalitu mezi Spartou a Plzní, pražské derby vždy bylo, je a bude nejprestižnějším sportovním duelem na české sportovní scéně. Vybrali jsme pro Vás 4 zajímavé mače.

6.5. 2000, Letná

Do konce soutěže chyběla dvě kola. Slavie pod trenérem Františkem Ciprem tehdy většinu sezony vedla tabulku a brousila si zuby na první titul od roku 1996. Sparta vedená koučem Ivanem Haškem však na jaře předvedla famózní stíhací jízdu a před úhlavního soka se dostala. Před derby hraným na Letné měla lehkou výhodu.

Sešívaní však neskládali zbraně a věřili ve výhru, což umocnil také vedoucí gól Richarda Dostálka. Na něj však už za minutu odpověděl Vratislav Lokvenc a sparťané přidali do půle ještě dvě branky. Rozklížená Slavia jakoby na hřišti ani nebyla a nakonec schytala pětibrankový příděl. Titul zůstal definitivně na Spartě a slávisté skončili opět pouze druzí.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace