eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

HATTRICK vzpomíná: 30 let fotbalové svobody!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔14.3.2019

Bývalý reprezentační obránce Miroslav Kadlec v zápase proti Německu.

UPOUTÁVKA – V listopadu uplyne už třicet let od chvíle, kdy se tehdejší Československo vydalo na cestu svobody a demokracie. Zásadní společenské změny se logicky nevyhnuly ani fotbalu. Magazín HATTRICK přináší v prvním ze tří dílů miniseriálu „30 let fotbalové svobody“ vzpomínky, fakta a zásadní zlomové body ve fotbalovém dění od roku 1989.

První díl je zaměřen na léta po Listopadu 89, na transformaci fotbalové společnosti, na klubové i reprezentační úspěchy. Pojďme si nyní formou malého kvízu tato léta připomenout:

1989: Který významný fotbalista, později trenér i funkcionář, stál společně s Václavem Havlem na balkonu Melantrichu na Václavském náměstí při demonstracích v Listopadu 1989?

1990: Československo se probojovalo do čtvrtfinále MS v Itálii. Který čs. fotbalista na šampionátu zazářil (zejména střelecky) a vydobyl si angažmá přímo v Itálii?

1991: Jak se jmenoval Čechoameričan, který v létě tohoto roku koupil pražskou Slavii a položil tak základ pozdějších úspěchů?

1992: Víte, který slavný klub porazila Sparta v semifinálové skupině nultého ročníku Ligy mistrů? Bylo to 1. dubna, ale apríl to není!

1993: Československo už neexistovalo, přesto společná reprezentace dohrávala kvalifikaci o MS 1994 v USA. Víte pod jakým názvem?

1994: Doba raného kapitalismu se promítala i do fotbalu a přinášela vzestupy a pády klubů. Víte, s kterým klubem bylo spjato jméno Vratislava Čekana či Lubomíra Hrstky?

1995: Česká reprezentace se kvalifikovala na EURO do Anglie, ale v cestě na šampionát prohrála s jedním trpaslíkem. S kterým?

1996: Rok stříbrného EURA. Který český tým ale hrál na jaře toho roku semifinále Poháru UEFA?

1997: Kocovina po stříbru v Anglii a nepostup na MS do Francie. Přesto Česko získalo na jedné soutěži bronz. Na které?

Odpovědi a další zajímavé čtení o nedávné fotbalové historii najdete v novém čísle magazínu HATTRICK.

-red-

(zdroj fotky: profimedia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace