eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hattrick přišel na záhadu, proč je Luiz zase v Chelsea

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, Hráči, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.11.2016

hattrick_prosinec2016_nahled

UPOUTÁVKADavid Luiz, devětadvacetiletý brazilský reprezentant, je na hřišti rozhodně nepřehlédnutelnou postavou. Ve světě vyholených hlav, hladkých skrání, ostrůvků na temeni a různých kreací pobíhá stále se stejným rozevlátým účesem-neúčesem z přirozených kudrlinek. Ve světě potetovaných těl a končetin on patří k té hrstce fotbalistů, kteří nemají na sobě ani tečku. Jeho návrat z francouzského velkoklubu Paříž Saint-Germain do londýnské Chelsea po dvou letech, byl trochu záhadou. Britská média ho označila za senzační.

Vzniklo mnoho otázek, proč se to stalo. V posledním vydání magazínu HATRRICK, které je na trhu od 10. listopadu, jsme se na to pokusili přijít.

Luiz je výborný stoper, defenzivní záložník či krajní obránce. Je drahý, ale rozhodně to není „pan dokonalý“. Ani jeho styl není z váčku vybroušených brazilských diamantů. Umí však rozhodnout zápas hlavou nebo trestným kopem čistou placírkou z velké vzdálenosti, přičemž ta rána má na tento druh kopu nebývalou razanci. Kope je pravačkou, ale stejný gól dokáže dát ze hry i levačkou ze vzdálenosti 23 až 30 metrů. Nádherně pálí z voleje či druhého dotyku.

Proto se stal před dvěma lety nejdražším obráncem světa při přestupu z Chelsea do Paříž SG.

Jenže… Luizovi se vyčítá především to, že i když hraje velmi intenzivně, má výbornou rozehrávku a střelu, tak má nedostatky při bránění. Stává se, že mu najednou na pár sekund či minut „vypne hlava“, najednou není tam, kde by měl být, nebo chybnou přihrávkou pěkně „namaže“ soupeři. Nejvíc se připomíná zápas mistrovství světa 2014 Brazílie – Německo v Belo Horizonte, při němž ve stoperské dvojici chyběl Thiago Silva kvůli karetnímu trestu. David Luiz s kapitánskou páskou po hřišti pobíhal jako splašená slepice a Němci vyhráli 7:1.

Nový kouč Chelsea Ital Antonio Conte potřeboval posílit obranu a z těch hráčů, které chtěl, byl vlastně David Luiz ten poslední. Ani vedení Chelsea jeho tranferu nebylo nakloněno. Nakonec se stalo, že Conte koupil zrovna jeho, dal za něj 38,5 milionu eur a z celého původního byznysu s Luizem udělal ruskému majiteli Chelsea Romanu Abramovičovi velký prodělek.

A proč vlastně? Na to čtenářům odpoví článek v novém čísle Hattricku.

hattrick_prosinec2016_titulka

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace