eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hattrick není v derby pražských „S“ často k vidění! Kterým 5 hráčům se to podařilo naposled?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔26.9.2014

Josef Bican

Pro každého hráče, který někdy nastoupí za Spartu či za Slavii, je derby pražských „S“ obrovským svátkem a vždy ještě nabývá na důležitosti, pokud se podaří fotbalistovi v tomto utkání vstřelit nějaká branka. Hattrick je k vidění v derby pražských „S“ skutečně jenom ve výjimečných případech.

Možná byste byli překvapení, jak moc málo hattricků mohli diváci sledovat při soubojích Slavie se Spartou, po druhé světové válce. Obrovská propast ční především mezi 50. a 90. léty minulého století, kdy třígóloví střelci scházeli úplně, i když dvougólových hráčů bylo dostatek.

Není divu, pocitem, že dá člověk hattrick v nejočekávanějším zápase české nejvyšší soutěže, se mohou pyšnit skutečně jenom největší klubové legendy, jakou rozhodně byl Josef Bican a v posledních letech potom členové Klubu ligových kanonýrů Horst Siegl a Pavel Kuka.

Josef Bican (Československý pohár, 21. 8. 1945, výsledek 4:3 pro Slavii)

Nejlepší český kanonýr všech dob se sice narodil v Rakousku, ale nejvíce toho odehrál v tehdejším Československu a právem se může pyšnit v Klubu ligových kanonýrů odznakem s číslem 1. V nejvyšší ligové soutěži nastřílel 644 ligových branek a během celé své dlouhé kariéry měl na svém kontě údajně okolo 4500 přesných zásahů.

Bicanův hattrick v prvním derby pražských „S“ po druhé světové válce nebyl rozhodně jeho první v soubojích se Spartou, ale určitě byl tím posledním. Na domácí půdě Letenských výraznou měrou přispěl po nerozhodném poločase k úspěšné druhé půli a konečné výhře 4:3.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace