eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

HATTRICK hledá nejlepší trenéry světa. Král je z Old Trafford!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, HATTRICK Téma, Homepage, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔13.7.2017

Král trenérů je z Old Trafford!

UPOUTÁVKAAni co se týče hráčů, nemůže mít fotbalový svět zcela jasno, kdo je nejlepším hráčem všech dob. Pelé? Maradona? Di Stéfano? Či současní gladiátoři Messi s Ronaldem? A jak je to mezi trenéry? Kdo je Number One více než stoleté éry této krásné hry?

Odpověď jsme hledali v redakci Hattricku. Společně s šéfkomentátorem TV stanice 02 Sport Tomášem Radotínským jsme připravili unikátní projekt s názvem TOP 50 největších trenérů světa všech dob. Servírovali jsme vám jej po desítkách, takže nyní jsme ve finále.

V novém čísle magazínu, které je nyní v prodeji, se můžete začíst do posledního dílu příběhů trenérů v první desítce celkového pořadí.

Vzácná shoda pak panovala u Sira Alexe Fergusona. Na první místo byl zvolen jednomyslně! A kdo také jiný?! Už asi nikdo si nepodmaní jeden klub takovým způsobem. Buď proto, že na to nebude mít, nebo mu to okolnosti nedovolí. Je jiná doba, dneska by to asi nešlo dělat „Fergieho“ způsobem, jakým se v roce 1986 v Manchesteru United uvedl. Gordon Strachan, jenž ho znal z Aberdeenu a skotské reprezentace, taky musel spoluhráče upozornit na některá úskalí budoucí spolupráce.

„Než Alex přišel, varoval je před létajícími šálky čaje a také jim radil, aby se nechali ostříhat vzadu i na stranách nakrátko,“ zavzpomínal tehdejší šéf exekutivy Martin Edwards.

A tak je možné, že až budeme tenhle žebříček dávat dohromady za dvacet let, pořadí na prvních místech bude stejné. Nebo se přece jen objeví někdo jiný? To nikdo neví a v tom je fotbal krásný a nevyzpytatelný.

Čtěte magazín Hattrick s exkluzivním seriálem o nejlepších trenérech světa.

-red-

(zdroj fotky: isifa.com/AFP)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Kronika MS a plakátový speciál PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace