eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hapalovu Spartu experti odepisují už před startem. Může všechny překvapit?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fotbal, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.7.2018

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – A je to konečně tady! V pátek 20. července 2018 startuje televizním zápasem Dukla – Plzeň (O 2 TV Fotbal, 18.30) ligová sezona 2018/2019. Nejvyšší česká fotbalová soutěž, nově pod hlavičkou Fortuna liga, mění poprvé od vzniku samostatného Česka svůj formát. Od ročníku 1993/1994 hrálo šestnáct týmů po třiceti kolech systémem každý s každým doma-venku. Nyní přibyde ke třiceti kolům, tedy 240 zápasům, ještě nadstavba v podobě dalších dvaačtyřiceti utkání (patnáct v pěti kolech v nejlepší skupině o 1. až 6. místo, patnáct v pěti kolech v nejhorší skupině o 11. až 16. místo, šest v prostřední vyřazovací skupině o 7. až 10. místo, dvě barážová o účast v kvalifikaci o Evropskou ligu a čtyři barážová o udržení/ postup z druhé ligy).

Osobně bych si dovedl představit ještě mnohem odváženější a „divočejší“ model, nebál bych se ani závěrečného play off, ale každá změna je podle mého názoru dobrá.

Původně se mělo při české neúčasti na MS 2018 v Rusku začínat ještě o týden dřív, ale nešlo to. „Dřív jsme opravdu začít nemohli, to bychom šli proti finále mistrovství světa v Rusku,“ vysvětlil ředitel soutěže Tomáš Bárta, proč Fortuna liga startuje nový ročník „až“ v pátek 20. července. V lichých letech, kdy se nehraje MS ani ME, je ale možné, že ligová sezona opravdu začne ještě dřív, tedy již v půlce července.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotek: SPARTA / sparta.cz , FORTUNA:LIGA / facebook.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace