eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Haindlová: Nabízím FAČRu spolupráci | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Haindlová: Nabízím FAČRu spolupráci

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔13.6.2018

ROZHOVORUž sedm let existuje v Česku asociace, jež sdružuje profesionální a amatérské fotbalisty, hájí jejich zájmy, spravuje jejich práva a stará se o to, aby se jejich hlas v leckdy přebujelé fotbalové džungli neztratil. Element, který je v civilizovaném sportovním světě běžný už dlouhé desítky let, to u nás zpočátku neměl vůbec lehké. Jak ale říká šéfka České asociace fotbalových hráčů Markéta Haindlová, je na čase uzavřít kapitolu bojů a vzájemných útoků, usednout ke stolu a jednat.

Co vás přimělo k tomuto nevídanému gestu?

Ráda bych v první řadě uvedla, že jsem nikdy nestála o nějaké boje. Když jsme vznikali, byli jsme takový dvanáctý hráč na hřišti. Zápas byl rozehraný a s námi se moc nepočítalo.

Takže vás ostatní vnímali jako konkurenci?

To bych neřekla. Spíš to určité kruhy vnímaly jako komplikaci. Do té doby hráči neměli možnost něco cíleně prosadit. Jednání probíhala jen na úrovni klubů a fotbalové asociace bez hráčského zastoupení. Ti tak neměli možnost cokoli prosadit, ani vyjádřit názor. Přitom paradoxně největší skupinu členů fotbalové asociace tvoří právě hráči.

Myslíte si, že dnes už je situace jiná?

To doufám. Pořád jsme mnohým trnem v oku, ale já věřím, že se fotbalové prostředí postupně pročistí. Rozhodně netvrdím, že jsem všem odpustila. Občas je ale potřeba odsunout vlastní ego do pozadí a myslet konstruktivně.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

-red-

(zdroj fotky: Mediafax)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace