eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Gambrinus liga si přichystala pro fanoušky na jaro další novinky! A kdo získal vysílací práva?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔20.2.2014

prochazka_plzen_fcviktoria.cz

v pátek 21. února začne zápasem mezi Duklou Praha a Teplicemi po více než dvouměsíční zimní přestávce opět česká nejvyšší soutěž a se startem druhé poloviny sezóny přichází Ligová fotbalová asociace opět s několika novinkami, které připravila pro své fanoušky.

Rozšíření statistik na internetovém portálu nebere konce

Nové internetové stránky Gambrinus ligy se dostaly do provozu teprve přes rokem, ale od té doby udělaly především po statistické stránce velký krok směrem kupředu a inovace ani zdaleka nekončí. Česká nejvyšší soutěž totiž rozšíří svůj statistický servis.

Kdo uběhl nejvíce metrů v jednom utkání? Kdo z hráčů má nejpřesnější přihrávky? Který tým vyniká v soubojích o míč? Od nynějška už budou fanoušci tato čísla u konkrétních hráčů znát a pomoci to může i ligovým trenérů, kteří si už doposud podobné statistiky vedli.

Podrobná data ovšem nenalezne veřejnost pouze na oficiálních webových stránkách www.gambrinusliga.cz či klubových webech ale také u médií, kam budou distribuována před a po každém ligovém kole.

Gambrinus liga se tak tímto způsobem přiblíží nejlepším evropským ligám. Totožný systém sběru statistických dat totiž využívají i špičkové ligy či kluby jako londýnská Chelsea, Lazio Řím či Wolfsburg.

Kdo bude vysílat Gambrinus ligu na televizních obrazovkách? Nastanou změny!

V současné době vlastní práva na vysílání české nejvyšší soutěže Česká televize a Nova Sport, respektive Fanda, ale od příští ligové sezóny 2014/15 nastanou změny. Držitelem televizních práv pro Gambrinus ligu v příštích čtyřech sezónách se stala společnost Pragosport. V minulých dnech byla podepsána smlouva mezi STES, dceřinou společností FAČR a novým vlastníkem televizních práv.

„Pro českou nejvyšší soutěž je to jednoznačně posun. Už delší dobu tvrdím, že ve srovnání s okolními zeměmi byla hodnota televizních práv v české lize podhodnocena. Napravení tohoto stavu bude trvat ještě dlouho, ovšem toto můžeme považovat za první úspěšný krok,“ říká Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Finanční výše kontraktu po dohodě obou stran zveřejněna nebude. Podmínky oproti minulé smlouvě s KPS Media jsou ovšem lepší.

„Konkrétní částku prozrazovat nebudeme. Mohu ale říci, že jsme spokojení. Proti minulé smlouvě došlo k navýšení řádově od dvacet až pětadvacet procent. Dosažená cena je férová a odpovídá situaci na trhu. Pokud bychom se dostali do situace, že hodnota práv bude meziročně růst o tři až pět procent, byl by to podle mě zdravý vývoj. Doufám, že je to začátek trendu, který bude pokračovat,“ konstatuje šéf Gambrinus ligy Dušan Svoboda.

Nyní už tedy bude záležet výhradně na společnosti Pragosport, jak bude vypadat plán televizního vysílání v následujících sezónách. jedno je však jisté. Minimálně dva zápasy každého kola se musí odvysílat na volně šiřitelných kanálech. Kde to ovšem bude? To je zatím ve hvězdách.

„Je čistě na společnosti Pragosport, s kým bude jednat a následně spolupracovat na vysílání ligových duelů. Přesto očekávám v zásadních věcech konstruktivní debatu i s naší stranou,“ dodává Dušan Svoboda.

Závěr první ligy bude ve slavnostním kabátě, chystá se galavečer

Gambrinus liga se na konci aktuální ligové sezóny 2013/2014 oblékne do slavnostního hávu. 1. června se totiž uskuteční 1. Galavečer Gambrinus ligy. Na sportovně-společenské události se premiérově vyhlásí vítězové nově vzniklých oficiálních anket české nejvyšší soutěže. Podobu jednotlivým kategoriím dala Ligová fotbalová asociace a Klub sportovních novinářů.

O jaké kategorie tedy půjde? Vyhlašovat se budou Hráč sezóny, Trenér sezóny, Objev sezóny, Král střelců, Nejlepší cizinec sezóny, Jedenáctka sezóny dle hlasování fanoušků.

Hlasovat o vítězích budou kapitáni a trenéři prvoligových celků a také zástupci KSN. V rámci Galavečera se pak fanoušci dozvědí i vítěze tradiční ankety Klubu sportovních novinářů Zlatý míč.

Samotnému Galavečeru bude předcházet takzvaný Nominační večer Gambrinus ligy. V rámci jeho programu se vyhlásí vítězové doprovodných anket. A to sice: Brankář sezóny, Obránce sezóny, Záložník sezóny, Útočník sezóny, Cena Fair Play, Nejlepší rozhodčí a Nejlepší asistent rozhodčí.

-red-

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace