eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Gambrinus liga nově disponuje statistikami s fitness daty. Jaké jsou rekordy 19. kola?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga 🕔12.3.2014

stepanvojtech_slavia slavia.cz

Gambrinus liga prožila v devatenáctém kole malou statistickou revoluci. Všech osm duelů snímaly kamery s vysokým rozlišením, které přinesly detailní analýzy výkonů jednotlivých hráčů i týmů.

Česká nejvyšší soutěž se tak tímto krokem zařadila mezi přední evropské soutěže, které pracují s přesnými fitness daty. Jaká čísla se vykrystalizovala z osmi utkání posledního ligového kola?

„Splácíme fanouškům dluh z minulosti. Věřím, že rozšířené statistiky Gambrinus ligy ocení a pečlivě porovnají statistická čísla jednotlivých hráčů,“ svěřil se Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Jaká data Gambrinus liga ve svém devatenáctém kole vygenerovala? V porovnání jednotlivých hráčů se oficiální web www.gambrinusliga.cz zaměřil na hodnoty naběhaných metrů, a to nejen v celém zápase, ale také vzdálenosti ve sprintu a pohyb hráče ve vysoké rychlosti.

Mužem, který toho v devatenáctém kole naběhal ze všech hráčů nejvíce, byl možná překvapivě Róbert Koval z Dukly, hned za ním skončil Marek Jungr z Jihlavy, jenž byl v sobotu jeho soupeřem. Žebříček největší vzdálenosti uběhnuté ve sprintu potom prozatím vede ostravský Vojtěch Štepán, druhý je Šimko ze Slovácka a třetí Hora z Bohemians Praha 1905.

Nevíce pohybů ve vysoké rychlosti znovu zvládl mladý Slovák Koval z Dukly, těsně pod stupněm vítězů se pak umístil ofenzivní univerzál Jakub Petr ze Slovácka.

3TOPhráči_19kolo LFA

A co statistiky týmů? Při porovnání úspěšnosti přihrávek vévodí žebříčku pražská Sparta s hodnotou 83%. Hned v závěsu je Mladá Boleslav. Oba celky zároveň drží první dvě příčky v počtu přihrávek. V této statistice se také naplno ukázalo, jak moc se nevyvedl nedělní šlágr Viktorii Plzeň, která poztrácela opravdu spoustu míčů.

Zajímavou statistikou je i kategorie přesných přihrávek do pokutového území. Nejvíce jich na svém kontě mělo Slovácko v duelu s Bohemians Praha 1905, a to sice 22. Úspěšná byla i Mladá Boleslav a Brno. Oba týmy si ale plný bodový zisk nepřipsaly.

3TOPkluby_19kolo LFA

-red-

(zdroj fotky: slavia.cz, LFA)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace