eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

FOTO: Drahá fotbalová hvězda Bony! Jak začínal před lety ve Spartě?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔15.1.2015

wilfriedbony_hra sparta.czBony Wilfried se vydal za lukrativnějším angažmá ze Sparty

FOTO – Forvard z Pobřeží slonoviny Bony Wilfried je nyní velkou útočnou hvězdou anglické Premier League, kde se v minulých dnech stěhoval za obrovskou sumu 25 milionů liber (912,5 milionu korun) ze Swansea City do Manchesteru City. Jak ovšem začínal před lety s profesionálním fotbalem ve Spartě?

Šestadvacetiletý Bony, jenž nastřílel za necelé dva roky v anglické nejvyšší soutěži 26 ligových branek, bude bojovat o místo v základní sestavě Citizens s takovými jmény jako je Sergio Agüero, Edin Džeko či Stevan Jovetič, přitom sedm let zpátky měl úplně jiné starosti a teprve si začal zvykat na život v Evropě.

Do Sparty zamířil rodák z Bingerville na podzim roku 2007 z domácího celku Issia Wazi, ale v žádném případě neputoval rovnou do letenského A-týmu, ale začal se připravovat s B-mužstvem. Do prvního celku Sparty byl Bony zařazený až v létě roku 2008.

wilfriedbony_francouzskyslovnik sparta.czBony s důležitou pracovní pomůckou

Francouzština nebo angličtina? Čeština, Bony

Když Bony Wilfried přicházel v roce 2007 do Sparty nevěděl o České republice prakticky vůbec nic. Dokonce ani to, jakým jazykem se tady mluví. Měl za to, že se zde dohovoří francouzsky nebo anglicky, ale o češtině vůbec nepřemýšlel.

Česko-francouzský slovník byl proto v úvodních měsících věrným pracovním pomocníkem silového útočníka a hodně mu pomohl. Na rozdíl od většiny afrických hráčů v české nejvyšší soutěži se totiž nyní obstojně česky domluví.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace