eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

FOTBALOVÝ KVÍZ: Co (ne)víte o mistrovství Evropy 2012?

📁 Ankety a kvízy, EURO 2016, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.5.2016

euro2012_logo uefa.com

KVÍZ – Ve Francii brzy začne patnácté mistrovství Evropy ve fotbale. Jak jste na tom s vědomostmi o historii šampionátů starého kontinentu? Připravili jsme pro vás malý kvíz. Jeho první část je věnovaná EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině. Osvěžte si vzpomínky na minulý šampionát a připomeňte si jednotlivé momenty z tehdejšího dění.

1. Mistrovství Evropy v roce 2012 se konalo ve dvou zemích, tentokrát v Polsku a na Ukrajině. Pokolikáté v historii takových šampionátů byli dva pořadatelé jednoho turnaje?

a) 0

b) 1

c) 3

d) 5

2 body

2. Například Německo má s evropskými šampionáty už bohaté zkušenosti, zúčastnilo se dohromady deseti klání. Která reprezentace však v roce 2012 debutovala?

a) žádná

b) Irsko

c) Polsko

d) Ukrajina

2 body

3. EURO v Polsku a na Ukrajině se hrálo celkem na osmi stadionech. Jakou diváckou kapacitu měl ten největší z nich v ukrajinském hlavním městě Kyjevě?

a) 60 000

b) 70 000

c) 80 000

d) 10 000

2 body

Spain v Netherlands: Group B - 2014 FIFA World Cup BrazilAndrés Iniesta je dvojnásobným mistrem Evropy.

4. V roce 2012 se stali podruhé za sebou mistry Evropy reprezentanti Španělska. Který hráč vsítil při finálové výhře nad Itálií vítězný gól?

a) David Silva

b) Fernando Torres

c) Andrés Iniesta

d) Francesc Fabregas

2 body

5. Český hlavní rozhodčí v Polsku a na Ukrajině scházel, Pavel Královec tam plnil pouze roli čtvrtého sudího. Kdo pískal jako hlavní finálový duel mezi Španělskem a Itálií?

a) Howard Webb

b) Pedro Proenca

c) Cüneyt Cakir

d) Nicola Rizzoli

1 bod

6. Nejlepší střelci skórovali při evropském šampionátu před čtyřmi lety do soupeřových sítí celkem třikrát. Na tomto turnaji padl i jeden vlastní gól. Kdo byl jeho autorem?

a) Philipp Lahm

b) Pepe

c) Gerard Pique

d) Glen Johnson

3 body

MADRID: Spain vs France, 2014 World Cup.Fabregas byl rovněž důležitým členem vítězných španělských výběrů.

7. V Polsku a na Ukrajině hrálo naposledy pouze šestnáct týmů. Která reprezentace si vydobila kromě pořadatelských celků jako první svou účast na závěrečném turnaji? Bylo to 2. září 2011.

a) Německo

b) Španělsko

c) Nizozemsko

d) Česko

2 body

8. Vítězné Španělsko mělo nejvíce mužů v ideálním týmu šampionátu. Kolik fotbalistů ze sestavy La Roja se vešlo do celkové třiadvacítky?

a) 7

b) 8

c) 10

d) 11

3 body

9. Na mistrovství Evropy v roce 2012 se kopaly celkem čtyři pokutové kopy ze hry. Tři exekutoři byli úspěšní, jen jeden byl neúspěšný. Který hráč zahodil svůj pokus z bílého bodu?

a) Fernando Torres

b) Giorgos Karagounis

c) Mesut Özil

d) Wayne Rooney

2 body

10. Jaký by to byl evropský šampionát bez maskotů. V Polsku a na Ukrajině bavilo fanoušky dokonce hned duo. Vzpomenete si, jaká měli tito dva mužíčci jména:

a) Siemko a Strimko

b) Tip a Tap

c) Klemek a Ladko

d) Slavek a Slavko

2 body

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace