eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Březnový magazín HATTRICK: Fotbalová Morava prožívá krizi

📁 Aktuálně, Časopis, Gambrinus liga, HATTRICK Téma, TOP Články 🕔12.3.2012
Březnový magazín HATTRICK: Fotbalová Morava prožívá krizi

Aspoň malý důvod k jásotu mají po víkendovém jarním kole moravské celky. Olomouc senzačně“ vykradla“ Plzeň, Slovácko konečně na jaře vyhrálo, jen ten Baníček měl doma prorazit Řepkovu bariéru a s Budějovicemi vyhrát.

Sedm víkendových bodů je ale malou náplastí na to, v jaké situaci se nyní vyskytuje moravský a slezský fotbal. Pouze tři týmy v první lize, z nichž dva bojují o záchranu, to je žalostně málo.

Není to tak dávno, co Morava nejenže vzala Čechám titul (Baník v roce 2004), ale i proháněla celky z Prahy, Liberce, Jablonce a taky Plzně, která ještě před pár lety byla na odpis. Moravská krize nyní propukla naplno a věnuje se jí velké téma březnového vydání magazínu HATTRICK.

Také čtěte: Dát Plzni čtyři góly? To by čekal jen blázen, řekl kouč Sigmy Uličný

Co je příčinou neutěšeného stavu? Je jich samozřejmě více. Od nejednotné politiky moravských funkcionářů, přes nedostatek financí až po (ne)spolupráci s radnicemi měst.

Na Moravě se však připravuje zásadní studie, která by měla fotbal v této části republiky vrátit zase na výsluní. Její pracovní název zní: „Marketingový, personální a organizační model brněnského fotbalu“.

Magazín HATTRICK měl možnost se s některými základními tezemi seznámit. Pokud by se teorie z papíru měly uvést do praxe, mají se v Brně opravdu na co těšit! A Praha by se mohla začít třepat o pozici lídra českého klubového fotbalu.

Také čtěte: Řepka: Jestli takhle hraje Baník o záchranu, tak je to hrůza

Více už prozrazovat nebudeme. V tématu o moravské krizi se dále dočtete, jak to nyní třeba vypadá v kdysi slavných Drnovicích, zda se ještě hraje v Jakubčovicích, Havířově? A kterou soutěž kope nyní Poštorná, která byla před patnácti lety krůček od postupu do první ligy? A co Nová huť Ostrava? Dolní Kounice? Pamatujete… To už je dávno, že?

Březnový magazín HATTRICK Vám osudy těchto moravských ztroskotanců připomene. Nové číslo vychází ve čtvrtek 15. března!

-hh-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace