eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

„Fotbal je můj život“ – Baby-Mourinho jehož vzorem je Guardiola a cílem dobytí Bundesligy

📁 Blogy, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔10.10.2016

201605-sap-hoffenheim-galerie-julian-nagelsmann-trainer-bild-04Julian Nagelsmann slavící branku svého celku.

hoffenheim_logo

BLOG – Už uplynul půl rok od té doby, co mladičký Julian splnil všechny nutné podmínky a mohl se z něj stát profi trenér. Avšak nikdo netušil, že v osmadvaceti letech povede elitní klub, hrající nejvyšší německou fotbalovou soutěž – Bundesligu. Žádný Bayern, Dortmund nebo Schalke. TSG Hoffenheim. Klub, jehož prioritou byla vždy jen a jen záchrana. Klub, který si vždy především zakládal na oddané týmové hře a pracovitosti každého z jedenácti zvolených mužů.

Letos v únoru se Hoffenheim krčil na poslední příčce. Sezóna nabírala na obrátkách a Huub Stevens, tehdejší lodivod Pavla Kadeřábka a spol, rezignoval kvůli srdeční arytmii. Hoffenheim se řítil do propasti. Sezóna byla rozjeta snad nejhůře v krátké bundesligové éře celku, který se proslavil především tím, že se dokázal probojovat do nejvyšší německé soutěže, i přestože pochází z vesnice, která čítá něco málo přes 3 tisíce obyvatel. Ztráta trenéra byla další obrovskou ranou do už tak bolavého srdce.

Jenže už v loňském roce se sešlo vedení TSG s mladičkým Julianem a společně se shodli, že na základě skvělé práce v roli trenéra mládeže či asistenta u A-týmu převezme od příští sezóny právě Nagelsmann první tým TSG. Už to byla senzace. Jenže události nabraly nevídaně rychlý spád a jak již bylo zmíněno, Hoffenheim hledal nového kouče. Tak či tak by k tomu došlo, a tak se Nagelsmann postavil do čela německého celku o pár měsíců dříve. Rozdíl věků obou trenérů čítal číslo 34. Fotbalový rozdíl: markantní.

croppedimage850485-05032016-sap-tsg-hoffenheim-stimmen-niederlage-julian-nagelsmannJulian Nagelsmann jako Stevensův nástupce a nový zachránce Hoffenheimu.

Bylo jasné, že Nagelsmann bude úplně jiným typem kouče než odstoupivší Stevens, který v poslední době působil v roce zachránce a v žádném bundesligovém klubu se nezdržel déle než jednu sezónu, a tudíž musel začít s přestavbou celé hry. Bylo takřka jasné, že bude mít ke svým svěřencům mnohem blíže, než o několik desítek let starší kolega, což jej řadilo do značné výhody. Od prvního dne jej zdobil dostatek ambicí, odhodlanost a touha po úspěchu. Jelikož svou slibně rozjetou hráčskou kariéru musel ukončit kvůli zranění, zapálil se pro trénování. Za pochodu začal měnit herní styl, rozestavení bylo pro každý zápas jiné, taktika byla vždy daná tím, jaký soupeř zrovna přijel.

První utkání znamenalo pro TSG první bod pod novým koučem. Následovali úspěšné domácí utkání s Ausburgem, Mohučí, Hertou, Kolínem, Wolfsburgem či Ingolstadtem. K tomu přibyli důležité výhry v Hamburku a na hřišti Frankfurtu a bylo jasné, že Baby-Mourinho, jak mu přezdíval bývalý brankář Hoffenheimu Tim Wiese, dokázal splnit sci-fi úkol. Záchrana byla jistá. Mohlo se slavit.

Nadešla další sezóna a muž, jehož největším vzorem je i přes přezdívku Baby-Mourinho Pep Guardiola, se chystal na další výzvu. „Udržení? Ani náhodou! My chceme mnohem víc,“ znělo z kabiny TSG. Je to vidět. Celek z malé vesničky, který své domácí utkání odehrává v nedalekém městečku Sinsheim, po šesti odehraných kolech ještě nepadl. Čtyři remízy, dvě výhry a krásné sedmé místo. Dovede brzy nyní už devětadvacetiletý kouč, který dříve také působil jako učen Thomase Tuchela, svůj klub k evropským pohárům? Určitě to nebude snadné, ale jedno je jisté. Jeho nic nezastaví.

-Dominik Reiniš-

(zdroj fotek: achtzehn99.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace