eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Fico ať je zticha, Slováky tlačil do semifinále ME „21“ slovenský sudí – zařízl Portugalce!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, ME do 21 let 2017, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔27.6.2017

Slovensko postup na ME do 21 let nevybojovalo.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – „Slovenští fotbalisté z pohledu sportovních výkonů udělali všechno pro to, aby si vybojovali postup do další fáze ME hráčů do 21 let v Polsku. Na co ovšem nebyli připraveni, byla fraška v podání hráčů vyspělých fotbalových zemí Itálie a Německa,“ napsal slovenský premiér Robert Fico v dopisu předsedovi Evropské fotbalové unie (UEFA) Aleksanderu Čeferinovi, poté co výsledek utkání Itálie – Německo (1:0) vyřadil Slováky z dalšího průběhu šampionátu. Fico má možná pravdu, že Italové a Němci, kteří měli přesné informace o tom, jak se vyvíjí souběžně hraný duel Česko – Dánsko (2:4), hráli na výsledek, který oběma celkům postupově vyhovoval. Ovšem všichni včetně premiéra Fica jako by zapomněli, jak den předtím, v pátek, zařízl slovenský sudí Ivan Kružliak v duelu s Makedonií Portugalce (4:2), kterým chyběl jediný gól, aby v tabulce týmů na druhých místech ve skupinách předstihli právě Slováky.

„Předseda vlády Slovenské republiky Robert Fico je rozčarován ze způsobu, jakým byl slovenský národní tým do 21 let vyřazen z evropského fotbalového šampionátu v Polsku. Velmi ho zneklidňuje, že výsledek utkání Německo – Itálie vyvolává vážné pochybnosti o tom, že bylo odehráno v duchu fair play,“ uvedl úřad slovenské vlády. Čeferin by prý měl okolnosti tohoto utkání prošetřit.

Jak známo, do semifinále ME „21“ v Polsku postoupili jen vítězové tři čtyřčlenných skupina (Anglie, Španělsko a Itálie) a nejlepší druhý celek s nejlepší bilancí (tedy Německo s šesti body a skóre 5:1, vyřazeni byli Slováci s šesti body a skóre 6:3 a Portugalci s šesti body a skóre 7:5).

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace