eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Fanoušci Zbrojovky Brno plánují koupit podíl v klubu, chtějí ovlivňovat dění v klubu

📁 Domácí fotbal 🕔22.11.2011
Fanoušci Zbrojovky Brno plánují koupit podíl v klubu, chtějí ovlivňovat dění v klubu

Prostřednictvím minoritního podílu by chtěli získat přehled a ovlivňovat dění. Proto založili sdružení Věříme Zbrojovce.

Informaci o vzniku sdružení přinesly stejnojmenné webové stránky brněnských příznivců. Podle vybrané finanční částky se rozhodne, jak velký podíl v klubu si mohou dovolit fanoušci koupit. Po sestupu z nejvyšší soutěže se Zbrojovce nepodařilo v podzimní části druhé ligy naplnit předsevzetí o rychlém návratu mezi elitu. Před zimní přestávkou je slavný klub v tabulce až na 14. příčce a místo boje o postup má starosti se záchranou.

Brněnští fanoušci se inspirovali příznivci Bohemians 1905, jejichž finanční sbírka před šesti lety pomohla pražskému klubu přežít a nyní v něm mají minoritní podíl. „V případě krachu a zániku klubu chceme být subjektem, který naváže na historii a tradice a bude pokračovat v činnosti fotbalového klubu. Chceme vybrat co největší množství finančních prostředků, které využijeme k majetkovému vstupu do klubu,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Věříme Zbrojovce.

Členství v družstvu stojí 3300 korun. Z toho 3000 korun je vstupní poplatek a 300 korun poplatek na činnost sdružení fanoušků, které má sedmnáct zakladatelů. Majoritní podíl v brněnském klubu momentálně mají bratři Roman a Stanislav Prosové. Každý vlastní 35 procent akcií, zbývajících 30 je v držení Petra Hoskovce.

Začátkem října Roman Pros rezignoval na funkci člena představenstva klubu. Svůj podíl nabídl tomu, kdo má prokazatelnou schopnost celku pomoci a řídit jej lépe.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace