eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

FANKLUB DEFENZIVNÍHO FOTBALU: Nedostaneš, neprohraješ!

📁 Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔19.6.2017

MOTTO:

„Někdo říká, že jsme blbci, někdo odborníci a někdo že recesisté. Pravdu známe jen my!“

Základní „Manifest“ byl představen a schválen na první schůzi Fanklubu defenzivního pojetí fotbalu, která se konala 30. září 2009 v Praze za účasti osmnácti lidí.

ZÁSADNÍ PROHLÁŠENÍ

Vážená fotbalová veřejnosti,

nebaví nás laciné góly, máme raději výsledky 0:0. Chceme vidět propracovanou obrannou hru s úžasnými defenzivními zákroky, chceme obdivovat dokonalost obranného systému jednotlivých týmů, chceme vrátit časy, kdy ve fotbale hrálo libero. Štve nás, že na stadionech už kvůli velkému hluku neslyšíme taktické pokyny trenérů ani komunikaci hráčů.

Jako řádně samozvolený ambasador defenzivního fotbalu bych vám rád představil náš unikátní projekt, který nese název Fanklub defenzivního fotbalu. Tento spolek byl založen v roce 2009 skupinou fotbalových fanoušků, kteří se o kopanou velmi zajímají a po důkladném zkoumání tohoto sportu přišli na to, že celá většina fotbalového národa žije v omylu, když neustále omílá otřepaná klišé o krásné útočné a aktivní hře, jež je tou jedinou správnou volbou, a opomíjí základní fotbalový axiom „Nedostaneš, neprohraješ“.

Tímto manifestem bychom chtěli upozornit na to, že existují i takoví fandové, kteří mají jiný názor na pojetí fotbalu. Jak už název vypovídá, mnohem více než bezhlavé útočení nás zajímá defenzivní hra svázaná taktikou. Zkrátka catenaccio či pověstný prešovský beton jsou pro nás tím správným pojetím fotbalu.

SLOVO ZAKLADATELE

„Vůbec nám nejde o recesi, bereme to smrtelně vážně. A obrovská spousta fanoušků nám dává za pravdu v tom, že jdeme správným směrem. A dokazují nám to i hráči a trenéři ePojištění.cz ligy, kteří v této sezoně praktikují moderní trendy,“ řekl Lidovým novinám (LN) spoluzakladatel populárního hnutí, který si říká pan B. (Svou totožnost odmítá zveřejnit kvůli střetu zájmů, protože pracuje v médiích).

OBLÍBENÉ POSTAVY

Nejoblíbenější postavou Klubu přátel defenzivního fotbalu je trenér Martin Pulpit, který se netají svým velkým obdivem k Interu Milán. Ten se také stal prvním mužem, kterého vedení klubu oslovilo, aby popřál fanklubu k desetitisícímu fanouškovi na facebookové stránce.

Další oblíbenci klubu: trenér Michal Bílek, bývalý brankář Sparty Jaromír Blažek, obránce Miloslav Penner, záložník Jaroslav Plašil.

VÍCE O FANKLUBU DEFENZIVNÍHO FOTBALU SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ČERVNA 2017.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace