eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Fandové soupeře (nejen Slavie v Ostravě) jako zvěř v kleci. Vzkaz pro LFA: Místo pyra se začněte starat o diváky!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔21.5.2019

Vzkaz pro LFA: Místo pyra se začněte starat o diváky!

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Slávistická Tribuna Sever v Edenu byla na závěrečný oslavný duel v neděli 26. května se Spartou (od 15 hodin) Bačkovou disciplinárkou zase „slavnostně otevřena“. Asi někdo panu Bačkovi a jeho „melody boys“ z Ligové fotbalové asociace (LFA) vzkázal, ať už nevyšiluje a uměle nesnižuje kapacitu jediného stadionu v lize, na který v nadstavbě chodí víc nebo alespoň stejně lidí jako v základní části. Zvlášť, když jsme těm sponzorům slíbili, že návštěvy budou vyšší.

Předseda LFA Richard Baček odůvodnil svůj krok tím, že v minulých zápasech slávističtí fandové dokázali, že lze fandit i bez použití pyrotechniky. Což je sice pravda, ovšem pokud římské svíce nikdo nehází na plochu nebo do ochozů diváků soupeře, jako příznivci plzeňské Viktorky na Letné, zas tak nic hrozného se neděje. Ostatně všichni básnili o tom, jak důstojně se sparťanští diváci rozloučili během utkání (ve 23. minutě) s Baníkem Ostrava s tragicky zesnulým Josefem Šuralem (číslo 23). Ten akt umocnilo použití „zakázaného pyra“, které pak naštěstí nikdo neřešil.

Slávisté ve Vítkovicích? Horší než v Hillsborough!

Mnohem závažnějším problémem pro LFA a pro celý český fotbal by ovšem mělo být nedůstojné a krajně nebezpečné prostředí, ve kterém musejí na řadě stadionů ligové zápasy v Česku absolvovat fanoušci soupeřů.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace