eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Experti: Táborský byl optimistou, Vízek práskl Panenku

📁 Aktuálně, Reprezentace 🕔1.3.2012
Experti: Táborský byl optimistou, Vízek práskl Panenku

Češi vybojovali v Dublinu remízu 1:1, na hřišti účastníka letošního ME ale dlouho pomýšleli na vítězství. Zatímco bývalý reprezentant Vladimír Táborský ocenil výkon národního týmu, jeho kolegu Ladislava Vízka herní projev výrazněji nepřekvapil a spíše nudil.

„Bylo to povedené utkání, naši hráli aktivně a byli domácím dobrým soupeřem. Troufám si tvrdit, že hlavně ve druhé půli jsme měli herně navrch. Škoda branky v závěru, ale jinak to bylo optimistické,“ řekl internacionál a  expert Vladimír Táborský.

Podle něj se v národním týmu vytvořila jakási kostra týmu a hráči si postupně říkali o šanci jet na ME do Polska a na Ukrajinu. „Někteří už si řekli o šanci na podzim, ať už to byli Pilař, Jiráček nebo Petržela. Teď se k nim přidal i Štajner, ten na EURO určitě patří. Pro něj by to jistě byl vrchol kariéry,“ říká po středeční přípravě Táborský. Štajner nastoupil ve středu pole místo zraněného Tomáše Rosického a podle Táborského podal dobrý výkon.

„Nesrovnávejme ho s Rosickým, jsou to typově odlišní fotbalisté. I ta hra byla jiná – Rosický je přirozený rozehrávač, Štajner má velký akční rádius, hraje s chutí a má neočekávané řešení herních situací,“ myslí si Táborský. Toho překvapil i záložník Jan Rezek, který vymyslel geniální přihrávku do gólové šance Milanu Barošovi. „Neměli bychom to brát jako něco navíc, hráč je v národním mužstvu, a tak by měl taková kritéria splňovat. Ale ukázal perfektní periferní vidění a dobře tu přihrávku načasoval,“ ocenil Táborský.

Ladislava Vízka, bronzového člena z ME 1980, potěšil jediný moment. Tím bylo střelecké procitnutí Milana Baroše. „Od Rezka jsem nečekal, že mu dá takovou přihrávku, ale překvapil mě, byl nebezpečný, ještě tam měl dvě zajímavé střely. Baroše chráním, je to náš nejlepší útočník. Ten gól byl jedině dobře, už se musí chytit. Snad mu to pomůže v sebevědomí a bude lepší,“ věří Vízek.

Jinak sedmapadesátiletého internacionála hra českého mužstva neoslnila. „Abych pravdu řekl, moc mě to nepřekvapilo. Něco takového jsem čekal. Koukali jsme se s Antonínem Panenkou a ten po prvním poločase říkal, že nejlepší byla od diváků ta mexická vlna. Bylo to bez šťávy, takové nijaké, po šestnáctku, málo nebezpečné. Ale překvapili mě i Irové. Čekal jsem, že v plné palbě budou lepší,“ prohlásil Vízek.

„Byl to přátelský zápas, kluci byli málo odvážní, trochu to bylo nudné. Hráči moc neriskovali, někteří se neukazovali tolik, jako v lize. Nebyl jsem z toho moc nadšený,“ dodal někdejší hráč pražské Dukly.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace