eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Eden o víkendu středobodem mládežnických turnajů

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory 🕔9.12.2016

synot tip arénaEden o víkendu středobodem mládežnických turnajů

Sportovní hala v Edenu bude od pátku do neděle dějištěm dvou významných mládežnických turnajů pořádaných fotbalovou Slavií – pátek bude patřit kategorii U11 a turnaji Fair play cup, sobota a neděle pak nejvýznamnějšímu turnaji mladšího dorostu Memoriálu Josefa Bicana.

Oba turnaje mají dlouholetou tradici – Fair play cup se poprvé hrál v zimě roku 1989 a letos tak diváci budou přihlížet 27. ročníku. U zrodu tohoto sportovního klání byl tehdejší trenér slávistické přípravky Luděk Procházka. „Napadlo nás udělat turnaj, který bude prosazovat myšlenku a hodnoty čestné hry, aby se děti učily hrát podle pravidel, nepodváděly, s tím, že jednou třeba fotbal bude lepší. Hned na začátku se nám podařilo získat záštitu ze strany fotbalového svazu, jehož předsedou byla velká osobnost českého fotbalu Dr. Václav Jíra,“ vzpomíná Procházka. Turnaj se nejdříve hrál pouze za účasti československých týmů, ale během následujících let přibyla i mužstva ze zahraničí. Letos se na turnaji představí kromě českých týmů Slavie, Sparty, Bohemians 1905 a Brna i Hajduk Split, AS Trenčín, Gyori ETO FC a MŠK Žilina. Účastníci jsou rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin, v rámci nichž hraje každý s každým. Dopolední program zápasů ve skupinách začíná v pátek 9. prosince v 8:30 ve sportovní hale v Edenu, od 13:30 se hrají duely o závěrečné umístění, které vyvrcholí soubojem o 1. místo v 16:45.

Kromě poháru za 1. místo a individuálních ocenění je Fair play cup speciální i cenou poháru Fair play cup. Ten získá mužstvo, které mezi sebou zvolí samotní hráči všech mužstev na základě pozorování, jestli se ostatní hráči chovají dle pravidel fair play.

Memoriál Josefa Bicana se hraje na počest největší hvězdy slávistické fotbalové historie již 34. rokem. Turnaj pro špičkové týmy mladšího dorostu se odehraje v hale v Edenu na umělé trávě ve dvou dnech, v sobotu a v neděli. Zápasy v šestičlenných skupinách se hrají během sobotního dne a nedělního dopoledne. V neděli odpoledne pak čekají mužstva souboje o závěrečné umístění a utkání finále o trofej Josefa Bicana má naplánovaný čas výkopu na 17:30. Všechny zápasy se hrají 1 x 20 minut.

Na Memoriálu Josefa Bicana letos startují týmy Slavie, Sparty, Hajduku Split, Panathinaikosu Atény, Trenčína, Žiliny a další. Tímto turnajem prošla řada hráčů, kteří v minulosti hráli první ligu anebo v nejvyšší soutěži stále působí. Jedním z těchto hráčů je i fotbalista Slavie Jaromír Zmrhal. „Turnaj se hraje doma v Edenu, mám na něj hodně dobré vzpomínky, protože jsme ho celý vyhráli. Byla to jízda, hodně jsme se na něj připravovali a to se nám vyplatilo. Měli jsme za sebou podzim, který pro nás dobře dopadl, a Bican cup byl jeho vyvrcholením. Sice už jsme se těšili před Vánocemi na volno, ale když hrajete takový turnaj, motivuje vás to k tomu, abyste se co nejlépe připravili a vyhráli ho. Rád bych všechny fanoušky pozval na turnaj, určitě budou mít šanci vidět dost kvalitních hráčů a týmů,“ zve všechny fotbalové fanoušky reprezentační záložník.

Vstup do sportovní haly je přes budovu plaveckého stadionu v Edenu, vstupné je 20 korun na den a v rámci něj diváci dostanou turnajový časopis se soupiskami účastníků a rozpisem zápasů.

Podrobný rozpis zápasů najdete zde.

-red-

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace