eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dušan uspěl na jedničku | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Dušan uspěl na jedničku

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Humor, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔23.4.2018

Dušan uspěl na jedničku

UPOUTÁVKA„Kamile, je to v prdeli, ta kampaň nefunguje zdaleka tak, jak měla, a Škodovka pořád roste,“ obořil se šéf české pobočky jedné nejmenované zahraniční automobilky na šéfa marketingu, když spolu v nově zařízené zasedačce listovali výsledky za první kvartál roku 2017.

„Já za to nemůžu, šéfe, to je ta česká mentalita. Češi chtěj prostě český věci od českejch výrobců…,“ hájil se muž, jenž pro svého předchozího zaměstnavatele vymýšlel slogany jako „A váš soused z Boleslavi bude tááákhle malý“ či „Jdeme s vámi proti škodám“ a teprve nedávno změnil klubové barvy.

„Co je, prosim tě, ve Škodovce českýho, můžeš mi to říct?“ skočil mu do řeči jeho nový šéf. Přísným pohledem naznačil, že nemá náladu na vtípky a praštil do stolu takovou silou, že se portrét Karla Benze sesunul z protější stěny na zem.

„Já nevim, ale podívejte se třeba na českou repre… Gebre Selassie, bundesligovej borec, plynulá čeština, nevyčerpatelnej fyzickej fond, herní praxe jako blázen a nehraje. Víte, proč nehraje?“ ptal se Kamil s cílem otevřít citlivé společenské téma.

„Když seš takovej expert na českou repre, tak proč ste jí sponzorovali? Vyhrála za tu dobu aspoň jednou?“ odmítl šéf debatu o rasismu a kontroval řečnickou otázkou, na kterou Kamil raději nechtěl odpovídat.

„Džeko, Bony, Mahmutovič… tihle borci mohli taky reprezentovat Česko, ale vždycky se to zametlo pod koberečky. To je neviditelná ruka. Českej fotbal prostě chce zůstat uzavřenej, stejně tak českej trh a celý Česko,“ pokračoval Kamil a horečně listoval analýzou zahraničního vlivu na české kluby, již musel při loňských klesajících prodejích zpracovat jako vedlejšák. „Koukněte na Spartu, vsadim se, že ten novej trenér, co přijde v létě, ten Ital, si přivede pár cizinců a společnejma silama pošlou klub se stoletou tradicí do kytek. Každej sponzor se bude stydět tak, že Emirates na tom s Arsenalem budou ještě dobře,“ pokračoval Kamil, ale okamžitě se zarazil a oči se mu rozsvítily jak přední světla od Tucsonu.

„Mám nápad,“ vykřikl slavnostně. „Od léta nasadíme do Bolky trenéra, připravíme mu takovej plán, že ho nejpozdějc na jaře budou muset vyrazit a Škodovka bude vypadat úplně neschopně.“

„A jak to chceš udělat?“ zeptal se šéf poněkud skepticky. Vzhledem k tomu, že Kamilovy invazivní nápady vycházely jen hodně zřídka, už v jeho schopnosti příliš nevěřil.

„Hned v létě přivede dva tři tragický cizince a vyrazí Svědíka, ten by nám to mohl zkazit, v Evropě skončí klasicky v prvnim předkole, a v lize udělá na podzim tak desátý místo. Jelikož poslední čtyři roky byla Bolka pokaždý do čtvrtýho fleku, tak by to níž mohlo bejt nápadný,“ přemýšlel nahlas Kamil a v hlavě už si představoval, jak v zimě Škodovka poníženě stahuje svou majestátní plachtu za levou brankou a jeho zaměstnavateli rostou prodeje v celé zemi minimálně o deset procent.

„A desátý místo nápadný nebude? Vždyť tam maj kádr na top pětku, skvělý zázemí a Matějku… Všem bude jasný, že v tom máme zase prsty,“ nesdílel šéf Kamilovo nadšení a po zkušenostech s billboardy a srovnávacími reklamami, které musely být vždy po pár dnech staženy či zmírněny, zůstával spíše chladným.

„Klid, mam na to super člověka. Devět štací v pěti zemích za deset let, celkem dvanáctkrát vyhozenej, z toho šestkrát do půl roku… to si s náma nikdo nespojí.“

CELOU SATIRICKOU POVÍDKU SI PŘEČTETE V NOVÉM ČÍSLE ČASOPISU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 5. DUBNA.

-red-

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace