eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Duel HATTRICKU: Kdo získá titul? Plzeň nebo Sparta?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔22.2.2013
Duel HATTRICKU: Kdo získá titul? Plzeň nebo Sparta?

Fotbalové diskuse v redakci HATTRICKU nás přivedly k myšlence přenést na stránky našeho portálu názory, jimiž se častujeme. Jsou hodně „barevné“, protože tým se rozhodně nedělí na sparťany s slávisty.

V prvním duelu se utkají šéfredaktor magazínu HATTRICK Pavel Procházka a šéfeditor Pavel Skramlík. Předmětem duelu je otázka: kdo se stane mistrem v Gambrinus lizeViktoria Plzeň nebo Sparta Praha? Nebo někdo jiný?

Procházka: Titul vyhraje Sparta, dohnat tříbodový náskok Plzně je otázkou dvou kol. Ve 21. kole Sparta porazí Plzeň doma a je hotovo, pak už to udrží. Jablonec bez Lafaty odpadne, o třetí flek bude bojovat hlavně Olomouc.

Skramlík: Omyl, pane kolego. Titul vyhraje Viktorka. Má tříbodový náskok před Spartou, lepší kádr, vyšší sebevědomí, které roste hlavně díky mezinárodním úspěchům. Druhá bude Olomouc, Sparta až třetí.

Procházka: Kde to berete, kolego? Sparta má lepší los, Plzeň má doma, končí doma, kádr je rovnocenný, silnější o Lafatu.

Skramlík: To může říct jen někdo, kdo fotbalu nerozumí.

Procházka: Kde berete tu smělost tvrdit, že fotbalu nerozumím?

Skramlík: Protože jste slávista, čili vlastně postižený, takže prostě odborně nekapírujete.

Procházka: Tak to fakt sedí od klokana. Navíc od vyléčeného klokana…

Skramlík: Aspoň jsem nestranný. A aby slávista tvrdil, že titul vyhraje Sparta, to je fakt na hlavu.

Procházka: Naopak, to svědčí o tom, že jsem objektivní a fotbalu rozumím. Kde beretu tu odvahu tvrdit, že Plzeň má lepší kádr?

Skramlík: Když vezmete post za postem, tak skóre lepších hráčů vyzní ve prospěch Plzně. Brankáři jsou rovnocenní, stejně jako stopeři, kraje obrany má Plzeň kvalitnější, střed zálohy s Horváthem, Daridou a Kolářem je jasně lepší, zatímco Sparta je orchestrem bez dirigenta. Útok má možná Sparta lepší, ale jen papírově podle jmen.

Procházka: Zřejmě jste cestou do redakce upadl na hlavu. Sparta má lepšího gólmana, střed obrany lepší, protože se uzdraví Jarošík. Matějovský je velký stratég, Krejčí na levé straně zálohy nemá konkurenci a když zabere Přikryl vpravo, tak se nikdo nechytá. A Kadlec s Kweukem a Lafatou prolomí každou obranu.

Skramlík: Já myslím, že máte zvýšenou teplotu. Vaclík je nezkušený čárový gólman, stopeři chybují, Jarošík už nikdy mladší nebude. Matějovský je věčný talent a Horváth je lepší, i kdyby hrál se slepeckou holí a francouzskou berlí. Navíc vedle sebe má Daridu. Kweuke se dá uhlídat, vzpomeňte si, jak ho vygumoval Beneš. A Sparta nebude hrát „systém Lafata“ jako Jablonec.

Procházka: To jsou spekulace. Jsou tu i jiné faktory. Spartu vyblázní publikum doma i venku, rozhodne utkání na Letné a hlavně mají sparťané větší morálku, jsou zvyklí být pod tlakem. Navíc Plzeň bude míst ještě v březnu spoustu starostí s  Evropskou ligou, z níž už Sparta vypadla a tudíž se může už soustředit jen na ligu. A Plzeň bude vždy po mezinárodním evropském čtvrtku ztrácet důležité body, možná i nastupovat bez některých opor. A toho Sparta využije.

Skramlík: Jen tlachy. Plzeň hraje vždycky lepší fotbal, mezinárodně konkurenceschopnější. A nezapomínejte na tabulku – tři body náskoku hovoří.

[hr]

S kým souhlasíte?

Zobrazit výsledky

DALŠÍ ČLÁNKY Z GAMBRINUS LIGY >>>

 

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace