eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Druhý dech veterána Čížka | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Druhý dech veterána Čížka

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Homepage, Hráči, Synot liga, Topstory 🕔29.4.2016

Cizek4Tomáš Čížek v dresu Klokanů doslova omládl.

Hráči si už v jeho věku obvykle užívají fotbalového důchodu, Tomáš Čížek ale pořád brázdí prvoligové trávníky a rozhodně u toho nehraje druhé housle. V Bohemians patří k nejlepším hráčům aktuálního ročníku Synot ligy. V zápase se Spartou ukázal, že umí přesprintovat i Konatého, který měl navíc v běžeckém souboji zprvu náskok. Co se týče fyzické připravenosti, je na tom lépe než spousta daleko mladších hráčů.

Je to i jeho zásluhou, že Bohemians už nesází jen na bojovnost, jako dřív, ale umí předvést i pěkný kombinační fotbal. Čížek totiž k fotbalovému umu může přidat i letité zkušenosti, čtení hry a zapálení hodné debutanta. Navíc mu pomáhá i to, že se mu vyhýbají vážnější zdravotní problémy. Možná i proto generační souputník hráčů jako Marek Heinz, Tomáš Ujfaluši, Marek Jankulovski nebo Tomáš Došek stále hraje. Co stojí za jeho hráčskou dlouhověkostí a aktuální formou?

Poslední laso

Tomáš Čížek prožívá opravdu výborný rok. V létě to však s jeho dalším pokračováním v kariéře vypadalo všelijak. V jeho věku už se nabídky tolik nehrnou. To potvrzovala i velice pokorná slova zkušeného útočníka po podpisu smlouvy ve Vršovicích. „Jsem rád, že mi vedení a trenéři Bohemky dají příležitost ještě si zahrát ligu. Poslední rok pro mě nebyl nějak moc pozitivní. Bylo to spíš jenom tréninkové a občas se tam objevit, takže z toho pohledu se na první zápas sezony se Zlínem moc těším,“ vykládal v létě Čížek.

Nyní se zdá, že by to vůbec nemusela být jeho poslední sezóna. Na hřišti překypuje energií a i přes relativně nízkou produktivitu je pro Klokany veledůležitým článkem. Navíc jak sám hráč přiznává, kanonýrem ani nikdy předtím nebyl. „Nikdy jsem nebyl nějak extra gólový, bylo pár dobrých i horších sezon. Chci pomoci výkony, nemusí to být ani góly, ale připravovat pro kluky šance. Ať dává góly kdokoliv z nás, hlavně ať jsou tříbodové,“ říkal Čížek, aniž ještě tušil, jak mu bude jeho věštba na jaře vycházet.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace