eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dřív už by Slavia byla podzimním mistrem. Změní se kvůli nezdarům v Evropě nový model ligy sotva začal?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Homepage, Pavel Procházka, Procházka ligovým děním, Topstory 🕔13.11.2018

Na čele ligové tabulky se momentálně vyhřívá pražská Slavia.

PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍMKdyby se hrála liga postaru, stala by se pražská Slavia už podzimním mistrem. Česká nejvyšší soutěž totiž po 15. kole dospěla do poloviny své základní části. Vzhledem k jarní pětikolové nadstavbě ji ovšem letos čekají ještě čtyři předehrávaná kola, to poslední, devatenácté, se uskuteční týden před Vánocemi. Ovšem rýsuje se tu jeden velký problém, s kterým „otcové zakladatelé“ při tvorbě nového systému, jímž se hraje v sezoně 2018/2019 poprvé, moc nepočítali. Vzhledem k opakovaným neúspěchům v evropských pohárech reálně hrozí, že od sezony 2020/2021 budou mít Češi v Evropě místo současných pěti jen čtyři kluby. O co pak budou hrát týmy v dolní části elitní skupiny o titul?

Zopakujme si, jak se vlastně liga v sezoně 2018/2019 hraje.

SKUPINA O TITUL

Týmy na prvním až šestém místě odehrají jednokolově pět utkání každý s každým, body ze základní části zůstávají. První až třetí tým mají výhodu tří utkání doma, čtvrtý až šestý naopak čekají tři duely venku a jen dva doma.

Kdyby byla po 30. kole situace jako po 15. kole, hrály by ji tyto celky: 1. Slavia 37 bodů, 2. Plzeň 35, 3. Sparta 30, 4. Jablonec 29, 5. Baník Ostrava 27 a 6. Zlín 27.

SKUPINA O EVROPSKOU LIGU

Sedmý tým nastoupí proti desátému a osmý proti devátému na dvě utkání doma – venku. Úspěšnější se utkají opět na dvě utkání doma – venku. Vítěz ve finále vyzve čtvrtý nebo pátý tým ze skupiny o titul o poslední pohárovou příčku. Hraje se na jedno utkání na stadionu účastníka skupiny o titul.

To je proto, aby střed tabulky od 7. do 10. místa měl v nadstavbě vůbec o co hrát.

Kdyby byla po 30. kole situace jako po 15. kole, hrály by ji tyto celky: 7. Liberec 23, 8. Mladá Boleslav 18, 9. Opava 17 a 10. Teplice 16.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace