eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dorostla Francii další zlatá generace? TOP 5 hráčů, kteří mají nahradit Zidaneho a spol.

📁 Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔28.2.2016

llorishugo_hra profimedia.czHugo Lloris táhne Tottenham za titulem.

Fabien Barthez, Laurent Blanc, Zinedine Zidane, Thierry Henry… byli bychom tu dlouho, než bychom vyjmenovali nejvýraznější muže francouzské fotbalové reprezentace posledních let. Právě zmiňovaní fotbalisté a spol. jsou označováni za zlatou generaci, neboť v roce 1998 vyhráli na domácí půdě mistrovství světa a o 2 roky opanovali Euro v Belgii a Nizozemsku.

Ve zmiňovaných letech dost možná nebylo na světě lepšího reprezentačního mužstva. Jenže čas je neúprosný i k těm nejlepším a po úspěších přišel útlum. Zidane a jeho parta postupně končili s fotbalem a v jejich zemi nebyl dlouho tým, který by je nahradil. Tedy až dosud, kdy se zdá, že Galskému kohoutovi další zlatá generace dorůstá.

Šanci potvrdit to bude mít na následujícím domácím Euru. Na tom by Francii měly táhnout tyto hvězdy.

Hugo Lloris (brankář, Tottenham Hotspur)

A začněme hezky od branky. Tam byli francouzští fanoušci v posledních letech zvyklí na kousky holohlavého Bartheze, kterého nemohl nahradit jen tak někdo. Jak se ale zdá, gólman Tottenhamu Hugo Lloris je tím pravým.

Lloris je jasnou jedničkou svého klubu, který se hlavně díky němu může pyšnit nejlepší defenzivou v Premier League a útočit tak překvapivě na titul. Francouz má všechno, co moderní gólman potřebuje a trenér reprezentace Deschamps na něj hodně spoléhá.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace