eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ďolíček – víc než stadion. Vyroste z něj moderní stánek pro evropské poháry? Praha jedná o jeho dalším rozvoji

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔15.1.2019

Čekají Ďolíček v nejbližší době změny?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY„Ďolíček – víc než stadion!“ Tak zní nápis nad tribunou stadionu pražských Bohemians 1905 nad brankou směrem k Vinohradům. Nebýt věrných a neodbytných fanoušků zelenobílých barev, byl by tento stánek již asi srovnán se zemí. Jak psala v minulých dnech ČTK, pražský magistrát ovšem nyní jedná s Městskou částí Praha 10 ohledně dalšího rozvoje stadionu Ďolíček ve Vršovicích. Součástí jednání jsou i plány ohledně sousedního parkoviště, kde by mohl vzniknout parkovací dům, a parcel naproti přes ulici, kde je v plánu vybudování sportoviště, řekl radní Prahy pro školství, sport a volný čas Vít Šimral (Piráti).

Jak známo, město stadion převzalo po dlouhých až nekonečných jednáních o odkupu v loňském roce. Stadion chtěla nejdříve koupit Praha 10, předminulé vedení magistrátu s tím ale nesouhlasilo. Minulé zastupitelstvo nákup stadionu Prahou schválilo v roce 2016. Město za sportoviště zaplatilo 121,1 milionu korun, dalších asi sedm milionů doplatil klub Bohemians 1905, kterému nejistota ohledně stadionu působila dlouhodobě problémy.

Rozvoj Ďolíčku je spjat s jeho okolím

Šimral dále ve zprávě ČTK říká, že další rozvoj Ďolíčku je spjat s jeho okolím. Nový parkovací dům by podle něj umožnil navýšit kapacitu stadionu. Původně se plánovalo, že by na pozemcích mohly vzniknout nákupní prostory se supermarketem. Projekt podle radního stále existuje, ale nejde o preferovanou variantu.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: bohemians.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace