eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dobré výsledky dělají v Synot lize svoje! Slavii stoupla návštěvnost o 2000 lidí na zápas

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔22.8.2014

aldo_baez_slavia slavia.cz

ZJIŠTĚNÍ – V prestižních zahraničních soutěžích chodí diváci na stadiony fandit svému klubu, i když se mu třeba v dané době nedaří, ovšem to rozhodně není příklad fanoušků v České republice. I opravdu tradiční české celky s bohatou historií mají návštěvnost při domácích zápasech většinou přímo úměrnou se současnou výkonností.

Jedinou výjimkou v kolotoči zápasů Synot ligy je derby pražských „S“.  V tomto jediném případě přijde téměř vždy plný stánek, i když třeba jeden celek (v poslední době to byla  Sparta) hraje o titul a druhý (v poslední době to byla Slavia) hraje o záchranu v nejvyšší soutěži.

Jakmile má ovšem nějaký klub v Česku dobré výsledky, jeho příznivci si většinou hledají cestu na stadion pravidelně. I proto dlouhodobě vévodí návštěvnosti v rámci Synot ligy dva v současné době asi nejlepší české celky, tedy pražská Sparta a Viktoria Plzeň.

pitakkarel_hra slavia.cz

Slavia se drápe vzhůru! Na nárůstu návštěvnosti je to znát

Ještě asi bude nějakou dobu trvat, než fanoušci Slavie dokáží kompletně zaplnit celou Synot Tip Arénu, která pojme zhruba 21 000 diváků, ale výkony, výsledky i návštěva na domácích zápasech sešívaných na začátku aktuální sezóny je rozhodně velkým příslibem do budoucna.

Slávisté pod trenérem Miroslavem Beránkem budují v domácím prostředí nedobytnou pevnost. Ve 2. kole přišlo do Edenu na výhru proti Baníku Ostrava 7612 příznivců, o kolo později na vítězný duel proti Liberci usedlo na tribuny dokonce 8428 diváků, což dává ve výsledku velice solidní průměr, a to se čeká ještě vyšší návštěva už v sobotu proti Viktorii Plzeň.

I tak ovšem Slavia stoupá v žebříčku návštěvnosti vzhůru a momentálně drží čtvrtou příčku za suverénní Plzní, Spartou a Teplicemi. Oproti minulé sezóně se tak nejenom posunula žebříčkově, ale výrazný byl i divácký nárůst. V průměru to dělá skoro 2000 fanoušků.

Průměrná návštěva na Slavii v sezóně 2013/14: 6 189
Průměrná návštěva na Slavii v sezóně 2014/15: 7 930

hradec_fanousci_fcvitktoria.cz

Proč se chodí na Hradec? Hrál s kvalitními soupeři

Bez zajímavosti rozhodně není ani fakt, že prozatím nejvíce navštěvovaným venkovním týmem je nováček z Hradce Králové. A to přestože rozhodně po čtyřech kolech neatakuje pohárové příčky (se dvěma body 15. místo) a dokonce ještě nemá na svém kontě ani jeden vstřelený gól.

Na druhou stranu, kam přijede Hradec, tam padá hodně branek. Zatímco doma votroci uhráli dvě bezbrankové remízy, tak na půdě soupeře vždy dostali pořádnou nakládačku. Ve 2. kole v Brně prohráli 0:3, ve 4. kole v Plzni dokonce 0:4. a Právě výlet do Doosan Arény je tím jediným důvodem, proč chodí na Hradec venku v průměru celkem 7 350 diváků.

Na plzeňskou premiéru trenéra Miroslava Koubka totiž přišlo do Štruncových sadů celkem 10 549 lidí a vzhledem k tomu, že ani na Zbrojovku nepřišla slabá návštěva, nelze se tak vysokému průměrnému číslu v konečném důsledku divit. Dá se ovšem předpokládat, že Hradec bude v tomto ohledu už jenom klesat.

-Michal Hrabal-

(zdroj fotek: slavia.cz, fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace