eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Do Leicesteru šel jako kapitán reprezentace, teď nejede ani na EURO!

📁 Aktuálně, EURO 2016, Homepage, Hráči, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔22.5.2016

gokhaninler_tleskadreslcfc_twitter_comInler na EURO ve Francii bude chybět!

leicestercity_logo85x85Anglický Leicester City je suverénně největším hitem uplynulého ročníku 2015/16! Tuhle pohádku už zná snad každý, kdo alespoň trochu sleduje fotbal. Lišky měly bojovat o holé udržení mezi anglickou smetánkou, namísto toho však získaly senzační mistrovský titul v Premier League!

Ne každý příběh v souvislosti s Leicesterem City ale patří do kategorie veselých. Své o tom ví i Gökhan Inler, který vyslyšel vábení Foxes minulé léto. Přicházel s jasným cílem: získat co největší herní vytížení, aby byl dokonale připraven pro nadcházející evropský šampionát ve Francii. To se mu ale hrubě nevydařilo…

Přicházel jako klíčový hráč!

Dnes již jednatřicetiletý zkušený středopolař dříve působil v Basileji, Aarau a Curychu, od roku 2007 hrál v italské Serii A. Nejprve oblékal dres Udinese, v roce 2011 jeho další kroky mířily do Neapole. Získal tři italské poháry, kromě toho dvakrát ovládl švýcarskou Super League! Teď byl však připraven na novou výzvu.

Inler za zhruba 3 miliony liber přestoupil do Leicesteru City, kde podepsal tříletý kontrakt. Měl být tahounem týmu v cestě za záchranou v Premier League. „Jsem opravdu šťastný a pyšný,“ nechal se švýcarský záložník slyšet v srpnu minulého roku. To ale ještě netušil, jaká muka ho čekají.

Do sestavy Leicesteru City se prosadit nedokázal, během kalendářního roku 2015 odehrál všehovšudy sedm soutěžních zápasů, z toho pět v anglické lize. Ve středu záložní řady si naopak neotřesitelnou pozici vybudoval Francouz N‘Golo Kanté, s nímž hrál Danny Drinkwater. A na Inlera tak zbylo pouze místo na lavičce.

Kapitán bude na EURO chybět!

euro2016_logo85x85Už v zimě začínal tušit, že se něco musí změnit. „Chce hrát na ME s kapitánskou páskou, proto zvažuje další možnosti,“ řekl během vánočních svátků jeho agent. Přestup se ale nekonal, Inler i nadále zůstal v Leicesteru City. Jenže od té doby se už v sestavě LCFC na jaře neobjevil vůbec, v Premier League tak odehrál všehovšudy pět zápasů!

A to se mu stalo osudným. Gökhan Inler odehrál v reprezentaci více jak osmdesát zápasů, už během MS 2010 v JAR si vyzkoušel roli kapitána. Když Frei o rok později ukončil kariéru, stal se kapitánem Švýcarska natrvalo! O čtyři roky později na mistrovství světa v Brazílii odehrál všechna čtyři klání. Přesto teď bude chybět!

Jméno Gökhana Inlera se neobjevilo v předběžné nominaci Švýcarska pro mistrovství Evropy ve Francii, a to čítá 28 jmen! Tohle by před startem letošní sezony tipoval snad jen blázen. Ano, Inler sice díky pěti odehraným zápasům získal zlatou medaili pro vítěze Premier League, ale o EURO na 99 % přijde.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: twitter.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace