eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

HATTRICK TÉMA: Do Gambrinus ligy musí Zbrojovka!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Gambrinus liga, HATTRICK Téma, TOP Články 🕔28.5.2012
HATTRICK TÉMA: Do Gambrinus ligy musí Zbrojovka!

Ústí, Jihlava, Sokolov, Brno, to je konečné pořadí druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Česku. Kdo z nich však skončí v novém ročníku v Gambrinus lize, je zatím ve hvězdách. Jistotu má jen Jihlava.

Je dobře, že FAČR nezohledňuje v otázce postupu pouze ryze sportovní výsledky, ale bere v potaz i spoustu okolností, zahrnutých do tzv. licenčních podmínek.

Také čtěte: Snažím se zůstat nohama na zemi, říká ke své nominaci na EURO mladík Darida

Co je tak pro Ústí platné, že druhou ligu suverénně vyhrálo, když ve všem ostatním pokulhává? Nemá stadion, nemá zázemí, i o rozpočtu pro první ligu hovoří v krajském městě s nejasnou vizí.

Jejich snaha jednoznačně směřuje k tomu, aby FAČR udělil Ústeckým výjimku a nechal je hrát, jako tomu už bylo před dvěma lety, v Teplicích. Jenže tehdy výjimku udělil ještě ČMFS, nyní o ní bude jednat FAČR. Je celkem jedno, jak se pro tento případ vrcholná instituce českého fotbalu jmenuje, důležité je, jak koná.

Z týmu na odpis aspirant na postup

A v tom by právě měl být ten rozdíl. Dost bylo výjimek! Žádné severočeské bratříčkování, žádné argumenty, že „projekt stadionu se už řeší“. Nemáte ho dnes? Nestaví se? Nazdar! Zaklepejte na prvoligová vrata v momentě, až budete mít vše, co je třeba. Tady by kategoricky nemělo platit „Slibem nezarmoutíš“, ale jen a jen strohá fakta.

A to platí jak pro Ústí, tak pro Sokolov. Když musí podobné podmínky splňovat stejně „provinční“ Příbram, proč by měli mít jakousi pseudovýjimku v Ústí, či Sokolově?

Už jste viděli? 101 nejlepších gólů sezony 2011/2012 v deseti minutách

Do první ligy by tak mělo jít Brno. Já tvrdím, že právem. Na podzim byl sice klub k smíchu i pláči zároveň, ale na jaře prožil neuvěřitelnou obrodu. Z týmu na odpis se Zbrojovka vyšplhala až málem k jistotě postupu z druhé příčky. Nebýt pár zbytečných ztrát…

Sportovně tedy zůstala Zbrojovka tři body za Sokolovem a dokonce plný tucet za Ústím.

Pro Zbrojovku hovoří zázemí

Zkusme polemizovat, jakou hodnotu má jeden druholigový bod porovnaný s klubovým zázemím? Říkáte, že je to neměřitelné? To jste na omylu! Srovnání svým způsobem zajišťují Licenční podmínky. A ty jasně hovoří pro Zbrojovku.

Brno svým stadionem, byť mezi fandy neoblíbeným, strčí do kapsy celé Ústí i se Sokolovem dohromady. K tomu má od jara nového majitele, lačného po Gambrinus lize. Má tradici, na Moravě mu může konkurovat pouze Baník. Má vše, čím by měl klub v první lize disponovat.

Ligové grémium by do ligy mělo posunout Zbrojovku. Jednoznačně a kategoricky. Patří tam a nepotřebuje k tomu žádné bratříčkování ani protekci.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace