eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dluží Slavia za nájem Edenu? Kuka mlží…

📁 Aktuálně, Gambrinus liga 🕔1.3.2012

Pražská Slavia má podle informací serveru Týden.cz dlužit vlastníkovi stadionu v Edenu téměř dva miliony korun. . Jedná se tedy asi o pronájem na 6 domácích utkání…

Klub kontroverzního exministra dopravy Aleše Řebíčka údajně neplatí za pronájem stadionu v Edenu, podle důvěryhodného zdroje Týdne dluží společnosti E-Side, která vlastní vršovický stánek, částku kolem dvou milionů korun.

Nejstarší pohledávka, kterou klub u E-Side má, je ze srpna loňského roku – Řebíček tedy nezaplatil hned za první měsíc, kdy se stal majoritním vlastníkem klubu. Podle zdroje blízkého Slavii i majiteli stadionu v Edenu zvažuje E-Side žalobu, dokonce už jí má vypracovanou. V nejbližších dnech se rozhodne, zda-li ji podá.

„Nemůžu to potvrdit ani vyvrátit. Je to záležitost, kterou nechci komentovat a ventilovat ji na veřejnost, protože jde o řešení v rámci dvou obchodních subjektů,“ uvedl ředitel společnosti E-Side Pavel Kuka. Slavia ale jakýkoliv dluh odmítá. „Společnosti E-Side nic nedlužíme,“ řekla serveru Týden.cz tisková mluvčí vršovického klubu Soňa Hamalová.

Slavia je na stadionu v nájmu, za zápas platí okolo 350 tisíc korun. Společnost E-Side byla v době stavby nového Edenu dceřinnou společností klubu, která absolutně kopírovala akciové rozložení Slavie, ale postupem času přešla do rukou neznámých osob, jejichž akcie spravovala společnost Key Investment.

Na podzim loňského roku získala balík 80 procent akcií firmy E-Side investiční společnost Natland, která několik měsíců předtím vlastnila i Slavii, kterou očistila od dluhů a následně prodala Aleši Řebíčkovi. Ten si jí koupil přibližně za 250 milionů korun. Klubu slíbil výhledový návrat na čelo tabulky a hlavně ekonomickou stabilizaci. Nyní to ale vypadá spíše na žalobu ze strany E-Side.

Slavia se brání: Řebíček není dlužníkem majitele stadionu v Edenu

SK Slavia Praha se ohrazuje proti článku serveru tyden.cz, podle kterého její prezident Aleš Řebíček dluží za nájem stadionu v Edenu. Z prohlášení na webu Slavie plyne, že článek je postaven na nepravdivých a zavádějících formulacích, vršovický klub se tak cítí poškozen.

Server týden.cz uvedl, že Slavia neplatí za nájem stadionu v Edenu a společnosti E Side, tedy vlastníkovi Synot Tip Areny, dluží majitel Aleš Řebíček skoro dva miliony korun. „Slavia se těmito nepravdivými a zavádějícími informacemi cítí být poškozena zejména u svých fanoušků, klientů a obchodních partnerů, což nás nutí k reakci a k uvedení těchto zpráv na pravou míru,“ píše se v prohlášení „sešívaných“.

Slavia má kromě dluhů vůči společnosti E Side i různé pohledávky. „Informace ‚důvěryhodného‘ zdroje, že Slavia dluží společnosti E Side částku kolem dvou milionů korun, není pravdivá. Skutečnost je taková, že Slavia má sice závazky vůči majiteli stadionu – společnosti E Side, ale na druhou stranu vůči společnosti E Side eviduje rovněž také pohledávky. Jde o vztah dvou obchodních subjektů, pohledávky a závazky jsou na obou stranách a vzájemně se pravidelně započítávají,“ uvedla Slavia na svém webu.

„Nepravdivou informací je zejména sdělení, že by společnosti E Side cokoliv dlužil prezident klubu Aleš Řebíček. Dluh společnosti (v případě, že tedy dluh skutečně existuje) není dluhem jejího vlastníka,“ dodal vršovický klub v prohlášení.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace