eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Disciplinárka zavřela Slavii na duely s Plzní a Jabloncem TS. Ovlivnila tím závěr ligy a pokazila LFA návštěvnost

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔3.5.2019

Disciplinárka zavřela Slavii na duely s Plzní a Jabloncem TS. (ilustrační foto)

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYDisciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) zavřela Slavii Praha na dva soutěžní zápasy – s Viktorií Plzeň (v neděli 12. května) a s FK Jablonec (ve středu 15. května) Tribunu Sever. Klub navíc za výtržnosti fanoušků při nedávném domácím derby se Spartou v semifinále poháru (3:0) musí zaplatit pokutu 100 tisíc korun. Podle názoru autora těchto řádků disciplinárka tímto svým verdiktem citelně ovlivnila závěr soutěže a jeho regulérnost. V některých minulých závažnějších případech konkurentů rozhodovala totiž o dost mírněji. Navíc tyto přečiny často přehlíží, zatímco ty méně závažné trestá. Bouřlivá Tribuna Sever je, jak známo, v Edenu dvanáctým hráčem červenobílých. Není vůbec svatá, ovšem různé excesy lze snadno najít i na jiných stadionech.

„Ze strany fanoušků Slavie došlo k opakovanému masivnímu použití pyrotechniky, které již poněkolikáté v sezoně vedlo k přerušení utkání. Proto komise rozhodla, že je na místě proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Taková recidiva by sama o sobě vedla k uzavření sektoru i bez předchozí podmínky,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček.

Slavia bude mít zavřenou tribunu Sever na zápasy nadstavby o titul s Plzní a Jabloncem. Není to v lize její první trest. Naposledy byl vedoucí tým nejvyšší soutěže potrestán pokutou 300 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků při ligovém derby se Spartou, které se hrálo dva týdny před pohárovým semifinále. Sparta tehdy dostala stejnou pokutu a za výtržnosti při poháru v Edenu jí disciplinárka už minulý týden na dva zápasy zakázala výjezd fanoušků.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: archiv Hattricku)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace