eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dinamo Záhřeb v Lize mistrů: Většinou pořádná ostuda

📁 Evropské poháry, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔13.9.2016

dinamozahreb_oslavagolu_uefa-com

Dneškem začíná dlouho očekávaná fáze základních skupin Ligy mistrů. Opět v ní uvidíme jasného chorvatského hegemona posledních let.

Záhřebské Dinamo patří mezi dvaatřicítku vyvolených potřetí od začátku desetiletí, což je výkon hodný smeknutí klobouku. Také díky němu stoupá ligový koeficient této země nahoru. Momentálně ho vidíme na třinácté příčce a co do počtu letos získaných bodů se může pochlubit lepším výkonem pouze Dánsko.

Tým z hlavního města však přispívá zejména výkony z předkol, ať už Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Pokud postoupí do elitní společnosti té či oné soutěže, často to končí velmi neslavně. Zaměřme se právě na výsledky Dinama z LM z let, kdo postoupilo do skupiny.

2011/2012

Tehdy to šlo se Záhřebem od desíti k pěti. Jistou naději příštích solidních výsledků mohla dát těsná domácí prohra s Realem Madrid, ovšem v Lyonu, s Ajaxem ani v Amsterdamu rovněž nedal gól. Střeleckou smůlu protrhl až při debaklu 6:2 na Santiago Bernabeú a hotový výprask mu uštědřil Lyon. Před zraky vlastních fanoušků prohrál trapně 1:7. Mluvilo se o možné domluvě mezi kluby, jelikož Olympique potřeboval k postupu zvítězit a skórovat alespoň čtyřikrát.
Celková bilance: 0 bodů, 3:22

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace