eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Delegace UEFA připomněla okupaci v roce 1968. FAČR pod nucenou správu? Berbrův návrh odmítne i žáček

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔30.11.2017

Delegace UEFA připomněla okupaci v roce 1968.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYV úterý 28. listopadu 2017 do Česka dorazili zástupci UEFA a FIFA, kteří měl jednat s delegáty české a moravské komory ohledně případné změny stanov FAČR. Tato změna by podle berbrovského vedení asociace měla „systémově“ umožnit při valné hromadě FAČR vždy zvolit jejího předsedu (hlavně pak na mimořádné valné hromadě v úterý 12. prosince 2017 v Nymburce). Dopoledne se v úterý uskutečnilo setkání tzv. zástupců české komory v Praze, odpoledne se delegace přesunula na Moravu, kde na ni čekali (někteří až příliš dlouho) moravští zástupci HET ligy, Fortuna národní ligy, MSFL a divizí, KFS a OFS. Výsledek? Prakticky žádný. Naštěstí, dá se možná říci.

V Praze to vypadalo jako předem domluvená fraška, v Brně pak nastal chaos. Ten s určitou nadsázkou připomínal spíše sovětskou okupaci Československa v roce 1968. Na moravské funkcionáře apeloval rusky mluvící místopředseda UEFA Grigoryj Surkis. „Vyhrožoval jim dokonce, že když se nedohodnou, může Evropská fotbalová unie na český fotbal uvalit jakousi nucenou správu,“ sdělil serveru efotbal.cz dobře informovaný zdroj. „Bylo mu slušně řečeno, že na takové apely a řeči už tady nejsme nějaký čas zvyklí,“ dodal náš zdroj.

V Praze dopoledne se nejprve s delegací UEFA a FIFA, v níž se objevili i ředitel oddělení národních asociací FIFA Bjorn Vassallo a také člen komise pro národní asociace FIFA Nodar Achalkaci mladší (bývalý šéf Gruzínského fotbalového svazu a syn slavného gruzínského trenéra, který byl v Česku na podobném jednání už v červnu), měli setkat zástupci české komory.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: efotbal.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace