eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ČUPR(ově) SPARTĚ prý hrozba finanční fair play a vyřazení z Evropy ani při loňské rekordní ztrátě nehrozí. Opravdu?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔30.1.2019

Spartě prý hrozba finanční fair play ani při loňské rekordní ztrátě nehrozí.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Nový generální ředitel (GŘ) fotbalové Sparty František Čupr v obsáhlém rozhovoru pro deník Sport, tedy pro list svého nadřízeného a majitele klubu Daniela Křetínského, mj. tvrdí, že Letenských se navzdory loňské rekordní ztrátě ve výši téměř 724 milionů korun hrozba finanční fair play UEFA netýká. To znamená, že případné pokuty, zákazy přestupů či dokonce vyřazení z evropských pohárů, pokud do nich tedy letos na jaře postoupí, by se sparťanů nedotklo.

„Nejsme pod finančním tlakem a ani hrozba financial fair play se Sparty netýká,“ uklidňoval v Křetínského novinách širokou sparťanskou veřejnost František Čupr. Připomeňme si, že pravidlo finančního fair play zavedla Evropská fotbalová unie před několika lety. Podle něj musejí kluby utrácet jen tolik, kolik si vydělaly. UEFA může hospodaření Sparty zkontrolovat, udělala to ostatně kvůli dlouhodobým letenským ztrátám již před pěti lety v roce 2014, nakonec ale pražský klub koncem února 2015 spolu s Liverpoolem podezření zbavila. Čtyři jiné kluby však tenkrát potrestala.

UEFA má stanovenou určitou míru zadluženosti a tu zatím žádný český klub nepřekročil. Majitelé Sparty dosud ztráty řešili navýšením základního kapitálu, což pravidla finančního fair play UEFA umožňují.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace