eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Crotone přepisuje historii! Vůbec poprvé si zahraje italskou Serii A

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.5.2016

crotonefc_slavipostupdoseriea1516_uefa_comCrotone slaví historický postup do nejvyšší soutěže!

Nebývalého úspěchu dosáhl v aktuálním ročníku 2015/16 italský celek Crotone FC! Už teď je jasné, že skončí maximálně druhý a zajistí si tak postup do nejvyšší soutěže – Serie A! Jedná se o historický počin, klub totiž nikdy za svoji existenci mezi elitu nenahlédl.

Crotone FC

crotonefc_logo85x85Football Club Crotone SRL, tak zní celé jméno klubu, který si v nadcházející sezoně 2016/17 zahraje Serii A. Mezi jeho přezdívky patří Sharks, Red-Blue nebo také Pythagoreans. Crotone bylo založeno již v roce 1910, letos tak slaví 106 let!

Své domácí zápasy hraje na skromném stadionu Ezio Scida, který pojme zhruba 9,5 tisíce diváků. Na přelomu tisíciletí prošel stánek významnou renovací.

Zprvu hrával klub Crotone pod různými názvy především Serii C, tuto soutěž hrál převážně před 2. světovou válkou i po ní. Později spadlo níže, okamžitě se však vrátilo. Druhou ligu, dnes známou jako Serie B, si Crotone poprvé vyzkoušelo až během sezony 2000/01. Několikrát spadlo a i v poslední době patřil spíše k těm horším celkům.

Historii definitivně přepsalo během letošního roku, kdy se poprvé vyhouplo do nejvyšší fotbalové soutěže na Apeninském poloostrově.

Postup v režii Chorvatů

Na postupu Crotone do Serie A má obrovský podíl chorvatská dvojice! Mužstvo v loňském roce převzal manažer Ivan Jurič, už jen svým příchodem zaznamenal zajímavý milník. Od roku 1954 vedli Crotone pouze italští trenéři, až Chorvat Jurič tvoří výjimku! Teď se dokonce spekuluje o jeho odchodu, nového kouče totiž bude pravděpodobně shánět Janov.

Tím druhým Chorvatem, jenž má na úspěchu velkou zásluhu, je Ante Budimir. Před startem sezony přišel na hostování z německého St. Pauli, už v lednu ale zaujal skauty turínského Juventusu! Budimir patří k nejvytíženějším hráčům, navíc je se sedmnácti trefami na kontě suverénně nejlepším střelcem.

Klub, jehož dres v nedávné době oblékal krátce také český útočník Michael Rabušic, přitom odstartoval hrůzostrašně. Hned v prvním kole prohrál 0:4 s Cagliari, pak už ale začala skvělá jízda Crotone! Tým doposud prohrál jen pět zápasů, na svém kontě má 78 bodů! Jak se ale v příštím roce porve s novou výzvou? To teprve uvidíme.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace