eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Co může za obrovský výpadek Španělska na MS? Je to Guardiolův efekt

📁 Články, Homepage, MS 2014, Reprezentace, Topstory 🕔17.7.2014

guardiola_fcbayern.de

Obhájci světového zlata reprezentanti Španělska nečekaně vypadli ze světového šampionátu v Brazílii už po základní skupině, ale hlavní vinu nakonec za jejich předčasný konec pravděpodobně nenese slabá sportovní forma, hlavní trenér Vicente del Bosque, ani dávno okoukaný styl plný krátkých přihrávek tiki-taka.

Skutečnost se zdá být totiž daleko jednodušší. Za obrovský španělský propad oproti předchozím velkým akcím údajně může trenér a bývalý španělský reprezentant Josep Guardiola. Ten navíc může nejenom za předčasný konec Španělů, ale i za čtvrtý titul mistra světa pro Německo.

Znáte Guardiolův efekt? To ten za všechno může!

Před čtyřmi lety byla na vrcholu evropského klubového fotbalu Barcelona, a kdo ji vedl jako hlavní kouč? No přece Josep Guardiola! V roce 2014 se zase radoval z nového rekordu v Bundeslize a potvrzení nadvlády vEvropě Bayern Mnichov, a zase u toho byl na lavičce i Guardiola.

To však není jediná věc, která spojuje bývalého španělského reprezentanta a kapitána Barcelony s úspěchy. Tzv. Guardiolův efekt se totiž přenesl i na reprezentační úroveň. V roce 2010 se stal Pep španělským mistrem a Španělsko se stalo mistrem světa, o čtyři roky později byl Guardiola pro změnu německým mistrem a Německo se stalo mistrem světa.

Zdá se vám to jako nějaká náhoda? Kdepak, žádná náhoda to není. Trend moderního fotbalu neurčuje španělská tiki-taka, ani německý systém nasvičených a rychlých protiútoků, ale Josep Guardiola! Bez něj by Španělé i Němci mohli na podobné úspěchy zapomenout. Fakta jsou fakta!

guardiolajosep_ms2014 twitter8TrollFootball

-hra-

(zdroj fotek: fcbayern.de, twitter.com/8TrollFootball)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Plakátové číslo s kronikou právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace