eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čím se zapsala Praha do historie Ligy mistryň?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔5.1.2018

Votíková hájí branku pražské Slavie.

UPOUTÁVKAVíte, že Praha se stala prvním městem v historii Ligy mistryň, které mělo v osmifinále hned 2 týmy? Mezi nejlepších osm mužstev Starého kontinentu však z obou slavných „S“ pronikly pouze mistryně z vršovického Edenu, které se tak pyšně zařadily po bok Barcelony, Lyonu, Montpellieru, Linköpingu, Manchesteru City, Chelsea a Wolfsburgu.

Když se HATTRICK zeptal trenéra Pavla Medynského na opory, jež mají na současném úspěchu nejvýraznější podíl, diplomatická odpověď zněla „celý tým“, čili Votíková, Malíková, Sladká – Pincová, Bartovičová, Bartoňová, Chlastáková, Sedláčková, Dědinová, Budošová, Juračková – Pěničková, Svitková, Krejčiříková, Cahynová, Divišová, Szewieczková, Veselá – Kožárová, Necidová, Jarchovská a Skálová.

Vyřazení islandského mistra Stjarnanu na čele s nejlepší střelkyní prestižní soutěže Katrín Ásbjörnsdóttirovou nebylo snadné, o čemž svědčí i uhrané výsledky 2:1 a 0:0. „Favoritem jsme určitě nebyli. Kdo má v ženské kopané přehled o severských zemích, ten mi dá za pravdu. Mají kvalitní a věkově vyvážený tým,“ chválil osmifinálového protivníka trenér ženského „S“ Pavel Medynský.

Je čtvrtfinále úspěch srovnatelný s tím, kdyby český tým v mužské Champions League přežil zimu?

V ohledu úspěchu v Lize mistrů bych nesrovnával mužský a ženský fotbal. My jako mistři jsme dle koeficientu mezi dvaatřiceti týmy Evropy. Muži se musejí kvalifikovat přes předkola. U nás ve Slavii se udělal obrovský úspěch v tom, jak se zlepšují podmínky pro hráčky. Postupnými kroky se hráčky seznamují s profesionálními podmínkami, které spolu nesou práva a povinnosti. Některé ještě navíc mají zaměstnání, a fotbalu dávají všechen volný čas a to není jednoduché. Z pohledu dvou týmů z jednoho města je to určitě úspěch. Je skvělé, že jsme toho součástí.

Protože na ženský fotbal nechodí nijak závratné návštěvy, výhoda domácího prostředí asi není taková jako u mužů, je to tak?

Naopak, jsme velmi rádi, že nám v tomto směru Slavia vychází vstříc, protože hráčky velmi vnímají hřiště v Edenu jako svoji pevnost. Na mužské zápasy chodíme pravidelně a hráčky cítí tu atmosféru. Pro holky by bylo velkou odměnou, kdyby přišlo hodně fanoušků. Jak zní jedno heslo – spolu jsme silnější. Fotbalistky jsou si určitě jistější v Edenu, než když jsme minulou sezonu hráli se švédským Rozengardem na Žižkově. To bylo spíš vyhnanství, než domácí hřiště.

Kompletní rozhovor s Pavlem Medynským a další zajímavosti o ženské Lize mistrů si můžete přečíst v nejnovějším vydání časopisu HATTRICK, který je na trhu od poloviny prosince.

-red-

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace