eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čím se zabývala Valná hromada FIFPro? S ČAFH panuje naprostá spokojenost

📁 Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Ostatní 🕔14.11.2014

haindlova

Předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová seznámila novináře s hlavními body, kterými se zabývala Valná hromada celosvětové hráčské federace FIFPro 2014 v Tokiu.

Stejně jako v minulých letech se i letos rozšířila členská základna a do fotbalové rodiny se přidali profesionální hráči v Guatemale, Venezuele a na Maltě a FIFPro tak má již 58 členských hráčských asociací.

Na valné hromadě se řešily otázky členství v jednotlivých zemích. V návaznosti na události z posledních měsíců v České republice vyjádřilo FIFPro svoji plnou podporu a naprostou spokojenost s činností ČAFH. Za ČAFH se postavily zejména španělská a portugalská hráčská asociace, se kterými ČAFH úzce spolupracuje.

Významným tématem byla kampaň proti ovlivňování zápasů, která vyzývá aktivní hráče, aby se neúčastnili podvodů během fotbalových utkání. FIFPro, FIFA a Interpol bojují společnými silami proti tomuto aktuálnímu celosvětovému problému. FIFPro přitom opětovně upozorňuje na skutečnost, že hráči jsou v těchto situacích často obětmi, protože jsou využíváni v těžkých životních situacích, kdy jim kluby dlouhodobě nevyplácejí odměny .

baroshaindlovarodingersmicer_cafh milujemfotbal.cz

Sportovní manažer Dominik Rodinger blíže představil aktivity ČAFH ve sportovní oblasti, zejména tréninkový kemp ČAFH pro hráče bez angažmá, který je stěžejním projektem každé hráčské asociace. Rodinger zdůraznil, že od 5. do 15. ledna 2015 proběhne tradiční tréninkový kemp ČAFH pro hráče bez smluv.

V návaznosti na úspěšný letní kemp, kterého se účastnil např. i Milan Baroš nebo Mário Lička, bude i tentokrát hlavním trenérem Verner Lička, kterému bude asistovat Marcel Lička. O kondiční stránku se nadále bude starat Lukáš Stránský a Dominik Rodinger se ujme role manažera kempu a trenéra brankářů.

Kemp je určen především hráčům první a druhé ligy, kteří v danou chvíli nebudou mít uzavřenou smlouvu s klubem. Byl bych rád, kdyby se tam mohli objevit i hráči 3. ligy, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že je mezi nimi mnoho fotbalistů, kteří by si zasloužili hrát ve vyšší lize,“ uvedl Dominik Rodinger s tím, že šanci jistě dostanou i dlouhodobě zranění hráči, kteří netrénují s klubem.

Už teď se na facebooku a telefonicky hlásí zájemci o kemp. Termín pro přihlášení nemáme, protože hráči si do poslední chvíle snaží najít si angažmá. Chtěli bychom ale vyzvat všechny, kdo mají zájem o kemp zájem, aby nás co nejdříve kontaktovali. Jsme přitom schopni vyjednat i povolení od klubu v případě, že mají hráči platnou smlouvu,“ doplnila předsedkyně ČAFH.

barosmilan_cafh milujemfotbal.cz

Od léta jsme se posunuli zase o kousek dál a jelikož se nám hlásí stále více mimopražských hráčů, sehnali jsme pro ně adekvátní ubytování za výhodných podmínek. Předpokládáme, že to ocení zejména účastníci kursu z Moravy,“ pochlubil se Rodinger.

Předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová představila nejvýznamnější novinky, které začnou v českém fotbale platit v novém kalendářním roce. Zásadní změnu představuje nová úprava profesionální smlouvy, kterou ČAFH vyjednává s FAČR a kluby.

UEFA požaduje, aby všechny profesionální smlouvy obsahovaly určité minimální požadavky a aby hráči byli zaměstnanci.  Od nového roku by tak všichni hráči v prvoligových a druholigových klubech měli podepisovat v podstatě stejné smlouvy (lišit se budou nadále zejména v odměně).

Obrací se na nás velké množství hráčů, kterým kluby dlouhodobě neplatí základní odměny. Jsme proto velice rádi, že se nám podařilo prosadit to, co je v zahraničí běžné – tedy aby mohl hráč smlouvu jednostranně ukončit, pokud mu klub neplatí 3 měsíce odměnu,uvedla předsedkyně ČAFH.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FAČR a LFA požadovaly, aby byl ve standardní smlouvě uveden souhlas profesionálních hráčů s postoupením osobnostních práv na klub a jakoukoli třetí stranu, a to bez nároku na finanční kompenzaci za postoupení těchto osobnostních práv. Jinými slovy kluby chtěly, aby kompenzace za tyto osobnostní práva byla součástí odměny hráče za sportovní činnost, což není v zahraničí standardem a ČAFH to odmítla,“ zdůraznila Markéta Haindlová významný úspěch ve vyjednávání.

Fotbalová asociace ČR má od UEFA na přípravu nové úpravy lhůtu do dubna 2015 a již příští týden se uskuteční další setkání v Bruselu, kde se budou řešit další podrobnosti.

ČAFH dále představila spolupráci s novými partnery, díky kterým budou moci členové ČAFH využívat atraktivní nabídky. Významným partnerem ČAFH se stala společnost B of B Cars s.r.o., autorizovaný prodejce a oprávce vozů Jaguar a Land Rover, který zapůjčí na rok ČAFH vůz Jaguar.

Současně všem členům ČAFH garantuje zajímavou slevu při koupi některého modelu těchto dvou značek. „Domluvili jsme se navíc, že 1% z cenu vozu prodaného našim členům půjde na podporu fotbalového kempu pořádaného ČAFH,“ uvedla Markéta Haindlová.

hasekdominik_isifamarketahanzlikova

Dalším partnerem je výrobce nápojů Smarty Premium drink, nápoj s lišákem Smartym na obalu propagovaný legendárním hokejovým brankářem Dominikem Haškem.

„Byl jsem téměř 20 let členem hráčské asociace a vím, jak je pro sportovce důležité cítit tuto kolektivní podporu. Také se chceme zúčastňovat společně s hráčkou asociací určitých projektů, které podporují dobré věci. To jsou hlavní důvody, našeho tedy Smartyho partnerství s ČAFH,“ vysvětlil Dominik Hašek.

„Za hráčskou asociaci musím říct, že jsem velice ráda, že jsme navázali úzkou spolupráci se Smarty drink. Právě Dominik Hašek jako bývalý profesionální sportovec nejlépe rozumí potřebám a přáním profesionálních sportovců. Může tak předat své zkušenosti dále. Je mi ctí, že Smarty spolu s Dominikem Haškem se rozhodli podpořit ČAFH a její členy,“ dodala Markéta Haindlová.

-red-

(zdroj fotek: MediaFax, milujemfotbal.cz, Pavel Skramlík, isifa.com/Markéta Hanzlíková)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace