eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Chyba médií: šance Slavie na Evropu se neztrácejí, půjde to asi i z 5. příčky

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔8.3.2016

hracslavie_strilinamladeboleslavi_slavia_czŠance Slavie je reálná, média se pletou.

KOMENTÁŘ – Média se pletou. Jediný sportovní deník v zemi sice ve svém nedělním vydání po sobotní ligové porážce červenobílých Mladé Boleslavi (1:2) v titulku na první straně senzačně hlásal: „Slávistické ambice na evropské poháry se ztrácejí“, ale není to pravda. A to přesto, že se v textu dále suverénně konstatuje: „Pohárové ambice Slavie jdou po prohře 1:2 stranou.“

Je to chyba, stačí si jen ujasnit, kolik českých týmů postupuje v sezoně 2016/2017 do předkola Evropské ligy. Celkem tři – dva z nejvyšší soutěže, tedy týmy na 3. a 4. místě (ten lepší do 3. předkola, horší do 2. předkola) a vítěz Poháru FAČR/Mol Cupu (do 3. předkola). A protože to podle vývoje v poháru vypadá tak, že jeho budoucí vítěz skončí v Synot lize mezi prvními čtyřmi týmy, je dosti pravděpodobné, že do kvalifikace EL se letos půjde i z pátého místa, které právě nyní celkem jisté okupuje pražská Slavia. Což logicky znamená, že její ambice na pohárovou Evropu se neztrácejí.

Slávisté mají po 20. kole Synot ligy z páté příčky na třetí Mladou Boleslav ztrátu pěti bodů, na čtvrtý Liberec jim po nedělní domácí remíze Slovanu se Slovákem (0:0) scházejí tři body. I kdyby to tak zůstalo i po 30. kole, měli by slávisté velké šance na postup do kvalifikace Evropské ligy.

Do semifinále MOL Cupu by totiž měly postoupit tři týmy z nejlepší ligové čtyřky – vedoucí Plzeň (první čtvrtfinálový duel nad Olomoucí vyhrála doma 4:2), druhá Sparta, či čtvrtý Liberec (v prvním vzájemném duelu pod Ještědem zvítězil Slovan 2:1) a třetí Mladá Boleslav (hraje s druholigovým Hradcem Králově).

Jedině v případě, že by Olomouc či Hradec Králové překvapily, nebo Mol Cup celkově vyhrál Jablonec, či Dukla (první čtvrtfinále těchto týmů na Julisce skončilo 0:0), by celek z páté ligové příčky do předkola Evropské ligy nešel.

Takže z toho logicky vyplývá, že šance Slavie na evropské poháry navzdory jejímu pátému místu a sobotní prohře v Mladé Boleslavi se neztrácejí, ale zůstávají dosti reálné.

Popadané slávistické hvězdy „Made in Cina“

To však neznamená, že by slávisté neměli na sobě zapracovat. A to jak po stránce sportovní a výkonnostní, tak po stránce výstrojní. V zimě jsme byli svědky velkého boje slávistické fanouškovské obce za zachování tradičních symbolů, včetně typické hvězdy. Jenže v Boleslavi se ty hvězdy na venkovních dresech Slavie dosti odchlipovaly. Mešanovič ji po pár minutách dokonce ztratil, Jablonskému držela na triku jen na vlásku, silou vůle.

Bylo to poněkud nedůstojné, ostatně fanoušci červenobílých Jaroslavu Tvrdíkovi, českému zástupci čínského většinového majitele, firmy CEFC, pohotově vzkazovali, aby dresy raději nepořizoval formou „Made in China“ z nějaké tržnice.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace