eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čeští krajánci zpět doma! TOP 5 nejzajímavějších návratů hvězd do naší ligy

📁 Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔15.8.2015

bergerpatrik_hra_sparta.cz

Pro české fotbalisty působící delší dobu v zahraničí nebývají návraty do české ligy vždy zrovna jednoduché. Od borců, kteří hráli venku, se vždy čeká něco navíc a je na ně vyšší tlak.

Dnes jsme pro Vás vybrali pět našich hvězd, které návrat do reality českého fotbalu zvádly velmi dobře a bavily fanoušky. V poslední době zažili nepovedené návraty zakončené zraněním Marek Jankulovski a Tomáš Ujfaluši.

Patrik Berger

Jeden z našich nejlepších ofenzivních záložníků hrál už v roce 1995 za Dortmund a dlouhých jedenáct let strávil v Premier League. Při návratu do Čech se rozhodoval mezi Spartou a Slavií, kde by hrál se Šmicerem. Proslýchá se, že Slavia až takový zájem neměla, nechtěla riskovat, dalšího často zraněného drahého veterána a tak šel Patrik na Letnou, kde vyrostl.

Bohužel vleklé problémy s koleny se opět ozvaly a Berger si ve sparťanském dresu připsal jen třicet soutěžních startů. Přesto dokázal podávat kvalitní výkony a bavit diváky. V sezoně 2008/09 pomohl Spartě ke druhému místu v lize a finále Poháru ČMFS. Nejlepší zápas sehrál proti Kladnu, které sestřelil hattrickem. Patrik Berger uměl dávat spektakulární i důležité branky.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace