eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Český Zlatan! Nudné rozhovory se staly žádaným standardem

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Hráči, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔20.11.2016

hattrick_prosinec2016_nahled

UPOUTÁVKA – Fotbaloví fanoušci už si za ta léta poločasových a pozápasových rozhovorů zřejmě zvykli na stále dokola omílaná klišé a prázdné fráze a nechtějí se jich za žádnou cenu vzdát. Skromné věty o tom, že na hráčově krásném gólu nebylo nic víc, než trocha toho štěstíčka a dokonalé práce celého týmu, už považují za normální. „Hlavně, že to tam spadlo, individuální statistiky mě nezajímají,“ slýcháme nejčastěji a pomalu snad začínáme věřit, že je útočníkovi jedno, jestli dá v zápase gól, nebo ne.

Proti proudu všech stereotypních žvástů, které každý víkend protečou televizními obrazovkami, se v pralesní třídě Moravskoslezského kraje vydal třiadvacetiletý Václav Chromečka, odchovanec Baníku Ostrava, jenž byl po zápase, ve kterém nastřílel soupeři čtyři branky, vyhlášen diváckou anketou na stránkách soutěže hráčem kola a poskytl rozhovor, kterým nadzvedl mandle nejednomu návštěvníkovi stránek, hráčům soupeřů, ale i starším spoluhráčům v kabině, kteří neměli pro jeho humor pochopení.

Kde sháněl podporu pro vítězství v anketě?

Anketu vůbec neřešil, protože mu bylo jasné, že si fanoušci musí všimnout jeho kvalit a hlas mu prostě poslat.

Vždy ho lákal kulatý nesmysl?

Nesmysl je podle Václava říct o něčem tak úžasném, jako je fotbalový míč, že je to nesmysl, protože je to fotbalový grál. Ale jinak ano, vždy chtěl být fotbalisto po vzoru Stevena Gerrarda.

A jak viděl své góly? Žádné „náhoda, štěstíčko, skvělé přihrávky“ zde nečekejte…

Před prvním gólem luxusně vymíchal obránce a umístěnou střelou uklidil míč na zadní tyč, druhý gól mu spadl do klína, neboť byl z penalty. Při třetím si převzal míč v šestnáctce a placírkou alá Thierry Henry poslal míč na zadní, ale opravdová lahůdka a třešnička na dortu prý přišla na závěr. Stejně jako při prvním gólu zasekávačkami zamotal obráncům hlavu a nekompromisní střelou na přední tyč zabil pavouka v růžku domácí svatyně.

A povedlo se mu už někdy dříve dát čtyři góly?

Už dal i pět, čtyři párkrát také a hattricky už ani nepočítá.

„Hele, to je ten frajírek,“ ukazovali si na Chromečku fanoušci v následujících kolech po tomto rozhovoru, který si můžete přečíst v tištěném magazínu Hattrick, který vyšel ve čtvrtek 10. listopadu 2016.

hattrick_prosinec2016_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace