eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Češi v turecké lize: Necidovi se střelecky daří, ne všichni však mohou být spokojeni

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔17.3.2016

Praha, 28.3.2015, fotbal, Česká republika - Lotyšsko, kvalifikace na EURO 2016, Kadlec foto: MAFRA MICHAL ŠULA, Image: 234495901, License: Rights-managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia, Model Release: no, Credit line: Profimedia, MFDNES + LN MAFRA MICHAL ŠULA

Přestupem do turecké ligy český hráč riskuje. Sice si může vydělat pěkné peníze, jenže také hrozí, že upadne do zapomnění.

Je proto dobré si připomenout, jak se našim hráčům (vesměs samým reprezentantům) daří v zemi ležící na dvou kontinentech. Hodnoceno je šest Čechů. Tomáš Borek z Konyasporu do ligového střetnutí nezasáhl, proto mu věnuji jen čestnou zmínku.

Ondřej Čelůstka, Antalyaspor

Univerzální obránce schopný zahrát na kraji i jako stoper patří k nevytěžovanějším hráčům jedenáctého klubu tabulky. Kromě dvou utkání zasáhl do všech, stojí tak na něm defenzivní složka hry týmu. Chybí mu však ofenzivní uplatnění. Zatím nemá na kontě jediný gól nebo asistenci.

Michal Kadlec, Fenerbahce

V tureckém hlavním městě působí třetím rokem a ani letos to není s využitím jeho služeb optimální. Odehrál osm ligových střetnutí a pár minut nasbíral v Evropské lize. Potýká se s těžkou konkurencí. Stoperskou dvojici tvoří stárnoucí, byť stále platný Portugalec Bruno Alvés, vedle nějž nastupuje Simon Kjaer, zatímco levá strany patří tureckému reprezentantovi Hasanu Kaldirimu. Těšit ho může alespoň postavení celku. Fenerbahce bojuje o první místo s Besitkasem, na který ztrácí bod.

Tomáš Necid, Bursaspor

Jednoznačně nejlepší Čech v turecké lize, ačkoli se v posledních týdnech poněkud zastavil. Do střelecké listiny se zapsal desetkrát a patří sedmé místo v tabulce střelců (dělí se o něj s hvězdami typu van Persie nebo Podolski). Střeleckou produkci má rozdělenou do dvou období. Nejprve pálil v období září/říjen, podruhé na přelomu nového roku. Nyní čeká na další střelecký zápis od šestého února.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace