eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Češi na MS? Basketbalisté udělili fotbalu obří lekci. Jansta totiž není Berbr ani Prokeš

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory 🕔19.9.2018

Čeští basketbalisté míří na MS, zatímco fotbalisté se toho letošního nezúčastnili.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Minulý týden hráli Češi dva zápasy s Ruskem. Zatímco fotbalisté v pondělí utrpěli s Ruskem debakl 1:5, který stál trenéra Karla Jarolíma místo, basketbalisté po vynikajícím výkonu porazili v kvalifikaci MS 2019 silné Rusko a po další nedělní skvělé výhře v Bosně a Hercegovině postoupili už čtyři utkání před koncem kvalifikačního klání na světový šampionát, který se v roce 2019 od 31. srpna do 15. září uskuteční v Číně. Kvalifikovali se na něj poprvé od roku 1982, poprvé v historii samostatného Česka.

Přitom postoupit na basketbalové MS je těžší než na to fotbalové, protože tenhle sport umějí výborně na každém kontinentě, a hlavně pak v basketbalové kolébce – v USA! Navíc FIBA sdružuje 213 národních svazů, FIFA „jen“ 211. Ať nám tedy technický ředitel FAČR Michal Prokeš nevykládá o tom, že tak „malá země“ jako Česko nemůže vždy pomýšlet na MS a má se spíše soustředit na ME. V červenci ho vyvedli z velkého omylu fotbaloví vicemistři světa z Chorvatska, kde nežije ani polovina obyvatelstva naší země, v září pro změnu čeští basketbalisté.

Už opakovaně jsem psal o tom, jak mě konce minulého roku ve studiu ČT Sport při utkání Katar – Česko (0:1) nadzvedl ze židle technický ředitel FAČR Michal Prokeš. Prý se Češi stejně dostanou na světový šampionát jednou za „uherský“ rok, takže by se měli nejprve soustředit na mistrovství Evropy a až pak možná – někdy v budoucnu – snít o MS.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace