eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Celých devadesát minut v zápřahu. TOP brankáři Premier League s nejvíce zákroky

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.2.2016

howardtim_hra evertonfc.comHoward chytá za Everton již devět let

Není to jen o střílení gólů. Často se říká, že na gólmanovi stojí a padá úspěch celého týmu. Rozhodně to platí u níže vyjmenovaných borců.

Než se dostaneme k absolutní špičce, rád bych se zastavil u statistik jiného šéfa obrany. Podle nich je zatím nejhorším brankářem ligy Brad Guzan z jasně poslední Aston Villy, který pustil za svá záda třicet sedm střel ve dvaceti zápasech, z nichž pouze jednou odešel jako vítěz! Není divu, že od ledna dostává příležitost Mark Bunn.

 3. Heurelho Gomes a Tim Howard, 78 zákroků

Dělená bronzová příčka patří brankáři Wattfordu a Evertonu. Gomes se v Premier League dlouho pral se špatnou pověstí. V roce 2008 přestoupil z PSV Eindhoven do Tottenhamu za devět miliónů s cílem stát se na dlouhá léta stabilní jedničkou londýnského klubu.

Trápili ho však velmi nevyrovnané výkony, jeden skvělý zákrok dokázal smazat dvěma nevynucenými chybami. Ve Wattfordu působí druhou sezónou, loni pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a letos patří k oporám The Hornets.

Zatímco Gomes inkasoval dvacet sedm gólů, dlouholetá opora Evertonu disponuje horším číslem, z branky musel vylovit o sedm míčů více. To však spíše svědčí o špatné defenzivě obránců před ním než že by byl problém s Howardem. Ani moc pocitů vítězství si zatím neužil (pouhých šest, v tomto ohledu mu patří až dvanáctá pozice).

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace