eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čelůstka exkluzivně: Úspěch v poháru? Věřili jsme si už před Plzní

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Hráči, Rozhovory, Topstory 🕔14.5.2017

tomascelustka_profilfoto_sfc_czČelůstku čeká finále poháru i boj o první ligu!

opava_logo EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR O kterých klubech se momentálně nejvíce mluví? Určitě to jsou Slavia, Plzeň, ale také Opava. Slezané po letech průměru v druhé lize či dokonce účinkování v MSFL zažívají mimořádnou sezónu, která jim brzy vyvrcholí a určí, do jaké míry nakonec bude úspěšná. Své k tomu má co říct Tomáš Čelůstka, obranná stálice žluto-modrého týmu.

Jste stále ve hře o postup do první ligy a příští týden vás čeká finále národního poháru. Není toho tlaku na vás v posledních dnech až příliš?

Ano, máte pravdu, jsme stále ještě ve hře na obou frontách, ale rozhodně na sobě žádný velký tlak necítíme. Jdeme do každého zápasu s chutí a radostí a na každý zápas se velice těšíme.

Bylo to po zdolání Plzně, kdy jste si uvědomili, že byste mohli zadělat na velký úspěch?

To rozhodně ne. Od začátku této sezóny víme, co chceme hrát. Chceme bavit diváky naší hrou. Samozřejmě Plzeň se neporazí každý den a tohle vítězství nás jistě taky nakoplo do další práce. Ale jak říkám, my víme jaké parametry má mít naše hra a vždy jdeme na hřiště s velkým srdcem, radostí a touhou uspět.

Ve finále sobě nastoupí slezský a moravský celek. Nakolik pomůže utkání, že ho hostí olomoucký Andrův stadion? Mělo by být vyprodáno.

Je skvělé, že finále bude hostit Olomouc. Už to jak jste naznačil, že by mělo být vyprodáno hovoří samo za sebe. Myslím si, že to bude krasné utkání s úžasnou atmosférou v hledišti.

Teď pár slov k lize. Tři kola před koncem ztrácíte už jen tři body na druhý Baník. Jak moc zpětně mrzí obě porážky s ním? Zejména asi ta druhá, domácí.

Zápasy s Baníkem už jsou minulostí. Samozřejmě nás obě porážky moc mrzí, zvlášť ta domácí, máte pravdu, ale my už se díváme jen před sebe a řešíme tady a teď, nelze ani spekulovat, co se bude dít. Jsme za Baníkem o 3 body a ve zbývajících kolech se může stát ještě cokoliv.

Jak hodnotíte vy své vlastní výkony v průběhu sezóny? Jste stálým členem základní sestavy, vynechal jste pouze dvě kola.

Nerad bych se pouštěl do nějakého hodnocení sebe samého, to bych asi nechal jiným. Samozřejmě si velice vážímm toho, že pravidelně nastupuji a že jsem členem našeho úžasného týmu. Jsme skvěla parta, ktera drží při sobě a na hřišti by jeden pro druhého padl.

Trochu si dovolím hodnotit. Výkony musí být určitě dobré, jinak byste v březnu nepodepsal s Opavou nový kontrakt. Neuvažoval jste o přestupu jinam? Co vše hrálo ve prospěch SFC?

Já jsem opravdu velice rád, že mi Opava nabídla nový kontrakt. Je to výsledek nějaké práce, ale na druhou stranu ta práce nikdy nekončí a musím na sobě teď makat ještě více než doposud. Když mi byla nabídnuta nová smlouva, neváhal jsem a o přestupu jinam jsem neuvažoval. Opavu jsem si zamiloval. Je tady skvělé fotbalové prostředí, pozitivní a pracovití lidé, kteří mají chuť se neustále posouvat vpřed. Klub jde správným směrem, výsledky, stejně tak i předvedená hra nejsou v žádném případě náhoda.

-Jaromír Železník-

(zdroj fotky: sfc.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace