eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Cahill na každém světovém šampionátu upoutal. TOP 3 momenty australské hvězdy na MS

📁 Články, MS 2014, Reprezentace, Topstory 🕔19.6.2014

Australia v Ecuador - International Friendly

Australská reprezentace v posledních letech zaznamenala velký výkonnostní progres a dokonce přešla z oceánské do asijské kvalifikační zóny, aby hrála soutěžní zápasy přece jen s kvalitnějšími soupeři než v minulosti a ukazuje se, že tato změna se rozhodně vyplatila.

Australané sice již pravidelně nevévodí Oceánskému poháru, kde se střídal ve vítězstvích s Novým Zélandem, ale Soceroos se dokázali probít už potřetí v řadě na mistrovství světa, a to je důkaz, že se vydali správným směrem. Nespoléhají přitom pouze na jednu generaci.

Naopak od roku 2006 a šampionátu v Německu, kde Austrálie prošla pod Guusem Hiddinkem až do osmifinále, se kádr radikálně změnil a pouze dva hráči si zahráli na všech třech turnajích, jsou to záložník Mark Bresciano a útočník Tim Cahill. A především forvard New York Red Bull na sebe vždy dokázal upozornit.

MS 2014: Už dopředu jasný nejhezčí gól šampionátu

Cahill je rozhodně největší australskou hvězdou na letošním šampionátu a dokazuje to i v zakončení, kde dokáže využít prakticky každou příležitost. Proti Nizozemsku byl jeho výkon přímo famózní a ukázal, že dokáže úspěšně skórovat prakticky v každé pozici.

Úspěšnou střelu někdejší opory Evertonu z 21. minuty duelu s Oranjes  by mohl závidět australskému zakončovateli i Ronaldo nebo Messi. Těžký volej Cahill nemohl trefit lépe. Dalekonosnou přihrávku nenechal spadnout na zem a přímo ze vzduchu napálil balón levačkou směrem na branku a ten se odrazil od břevna do sítě. Prostě nádhera!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace