eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ČAFH: Smlouva Pilaře s Wolfsburgem je neplatná. Agent Stejskal jednal v rozporu s řády

📁 Gambrinus liga, Zahraniční fotbal 🕔29.11.2011

Vedení České asociace fotbalových hráčů tvrdí, že nedávno uzavřená smlouva Václava Pilaře s Wolfsburgem je neplatná.

Hráčův agent Jiří Stejskal podle ČAFH jednal v rozporu s řády. Pochybil prý tím, že svého klienta Pilaře nechal podepsat kontrakt v jiném klubu, přestože v Hradci Králové má platnou smlouvu do června 2013. ČAFH se odvolává na přestupní řád, podle kterého hráč může uzavřít smlouvu v jiném působišti pouze tehdy, když mu zbývá půl roku do vypršení předchozího kontraktu. Podle ČAFH to prý ale nebyl případ Pilaře, který celou aktuální sezonu tráví na hostování v Plzni.

Pilař podle svého manažera Stejskala podepsal s německým klubem smlouvu s platností od 1. ledna 2012, ale představitelé ČAFH tvrdí, že na to neměl právo. „Neviděli jsme sice kontrakt, který Pilař uzavřel s Wolfsburgem, ale podle informací, které máme, nemůže platit. Pokud má hráč někde platnou smlouvu, a ta Pilařova skončí v Hradci až v červnu roku 2013, tak nemůže podle přestupního řádu pro profesionální fotbal podepisovat smlouvu v dalším klubu,“ řekla ČTK členka výkonného výboru ČAFH Markéta Haindlová, která zároveň předsedá také odvolací a revizní komisi v rámci FAČR.

Podle Haindlové agent Stejskal pochybil a vystavil se prý také hrozbě disciplinárního řízení. „Takový způsob jednání považujeme za alarmující. Agent Stejskal hráče používá jako rukojmí, a tím jedná v přímém rozporu s jeho zájmy především tím, že se nadměrnou medializací snaží situaci vyhrotit, a zároveň tak ovlivnit ve svůj prospěch,“ uvedla v prohlášení Haindlová.

„Nezdá se, že by nyní pan Stejskal jednal v zájmu hráče Pilaře, spíš to je v rozporu. Budeme žádat o reakci také předsedu asociace agentů Pavla Pasku,“ pokračovala Haindlová. Podle Stejskala jde o ryze účelovou argumentaci a manipulaci s fakty. „V asociaci by si nejprve měli zjistit, jaká jsou fakta. A až pak teprve věci komentovat, než se pouštět do takových soudů. My jsme rozhodně ničím nepochybili,“ reagoval Stejskal.

Podle něj Pilařovi do jednání s Wolfsburgem už neměla co mluvit ani Plzeň, která se cítí poškozena. „Václav (Pilař) je v Plzni na hostování, které mu za půl roku končí. A když je hostování v této fázi, tak hráč mandát tohoto klubu, ve Václavově případě Plzně, už také k jednání o přestupu nepotřebuje,“ prohlásil Stejskal. Celou věc možná bude posuzovat legislativní oddělení Fotbalové asociace České republiky. Jeho šéf Petr Doležal dnes ČTK řekl, že se ke všemu vyjádří, až se seznámí se všemi fakty a náležitostmi složitého případu.

Kauza „Pilař“ hýbe českým fotbalem od konce víkendu. Vyhrotila se ve chvíli, kdy Plzeň vyřadila reprezentačního záložníka z nominace na ligové utkání v Příbrami, protože Pilař podle vedení klubu po předchozích událostech, kdy se podle Stejskala v pátek upsal Wolfsburgu, údajně mentálně na zápas nebyl připravený. Plzni se nelíbí, že nebyla přizvána k jednáním o Pilařově přestupu do Wolfsburgu, který má údajně Hradci zaplatit sumu pohybující se mezi 30 a 40 miliony korun.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace