eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Bývalý trenér Sparty Jiří Kotrba o pohybové gramotnosti Čechů: Jsme obézní! Fotbalisté jsou tříprocentní

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔18.6.2018

Jiří Kotrba, bývalý trenér pražské Sparty.

EXKLUZIVNĚ – Většina lidí se snaží kolem nějaké události vytvořit příběh a pak z něj vytěžit co nejvíce. Současné zaostávání za světovou konkurencí v našich tradičních kolektivních sportech je přesně takovou situací. A tak nejen představitelé fotbalového svazu, se snaží zdůvodnit, proč by měl stát a jeho instituce, vyšší územní celky, města a obce, vynakládat prostředky z veřejných výdajů do procesu přípravy pohybově nadaných dětí.

Již v roce 2010 proběhl seminář trenérů pořádaným dr. Bukačem pod názvem „Renesance tréninku mládeže“. Mluvil o pohybové gramotnosti dnešní generace. S prof. Dobrým připomněli, že by si měl každý při vyslovení slova „sport“ uvědomit, k čemu se tento výraz vztahuje, co znamená a o jaký sport se jedná. Zdůrazňovali, že sport dětí a mládeže není tréninkem dospělých. Stejně tak, že trénink mládeže a profesionální sport jsou dvě naprosto rozdílné kategorie. Mluvili o dlouhodobém sportovním vývoji, organizované zdůvodněné praxi řízené expertními kouči. Mluvili o celoživotní pohybové aktivitě, která podporuje zdraví. Představili kanadský model LTAD, který měl dvě základní příčiny vzniku.

Na jedné straně to byl pokles výkonnostní úrovně sportovců na mezinárodní úrovni s nedostatkem nadějných mladých sportovců. Na druhé straně pokles účasti na pohybových aktivitách podporujících zdraví s nedostatečnou celoživotní pravidelnou pohybovou aktivností.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: eFotbal.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace