eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Bundesliga: Kagawa patří minulosti, nyní si podmaňuje Německo Hiroši Kiyotake

📁 TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.9.2012
Bundesliga: Kagawa patří minulosti, nyní si podmaňuje Německo Hiroši Kiyotake

Asijští hráči bundesligy sice po letním odchodu Šindžiho Kagawy ztratili svého nekorunovaného krále, nynější bezvládí by přesto ale nemuselo trvat dlouho. Na výsluní se totiž dere Hiroši Kiyotake, nová vycházející hvězda německé ligy.

Japonský střízlík zamířil do Norimberku před letošní sezónou za jeden milión eur z osackého Cereza. Jeho příchod do francké metropole ale pochopitelně žádný velký poprask nevyvolal. Vždyť většina fanoušků měla problém vůbec Kiyotakeho jméno vyslovit, natož aby věděla, co od něj očekávat.

Stačilo ovšem pár přátelských zápasů a všem bylo jasné, že tento Japonec v sobě skrývá obrovský potenciál. Kiyotake si na úroveň jedné z nejprestižnějších soutěží starého kontinentu okamžitě zvyknul, potíže mu zatím podle očekávání činí akorát osobní souboje s urostlými Evropany.

„Poměrně často ztrácím míč. Budu na tom muset ještě zapracovat,“ připustil sebekriticky ofenzivní záložník  a devítinásobný japonský reprezentant.

[hr]Také čtěte:
Terryho čeká další slyšení, začít by mělo již v pondělí
Barcelona, nebo Real? Neymarovi bych doporučil Barcu, říká Robinho

[hr]

I přes tento nedostatek je ale pro svůj tým nesmírně cenný. Od začátku letošní sezóny se totiž ujal v Norimberku exekucí většiny standardních situací a prozatím si vede na jedničku podrženou. Čtyři gólové asistence po úvodních čtyřech kolech určitě poslouží jako dostatečný důkaz.

K tomu všemu už zaznamenal také premiérovou branku, kterou si připsal v předminulém klání na půdě Mönchengladbachu, kdy prošel mezi třemi obránci a z hranice vápna zakončil neomylně k tyčce.

Vydá se cestou jako Kagawa?

Ze všech asijských hráčů bundesligy je Kiyotake letos zatím jednoznačně nejvýraznější. Co je však nejpodstatnější, ve svých dvaadvaceti letech má pravděpodobně vrchol kariéry ještě před sebou.

Také proto všichni předpokládají, že pokud bude pokračovat ve svých stávajících výkonech, pak v Norimberku, jehož hlavním cílem bývá každoročně především záchrana, pravděpodobně příliš dlouho nezůstane.

V budoucnu by tak mohl napodobit svého slavnějšího krajana Šindžiho Kagawu, jenž také přicházel do Borussie Dortmund za pakatel, přesto se okamžitě vypracoval mezi hlavní hvězdy soutěže a letos v létě jej koupil Manchester United za 16 miliónů eur.

– Tomáš Honajzer –

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace