eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Budoucí naděje české U21: Zdeněk Linhart, České Budějovice

📁 Domácí fotbal, Topstory 🕔21.10.2013
Budoucí naděje české U21: Zdeněk Linhart, České Budějovice

České Budějovice se v letošní sezóně perou o návrat mezi českou klubovou smetánku. Gambrinus ligu opustily po nepovedeném ročníku 2012/2013, a proto se vedení rozhodlo sáhnout po zkušeném trenérovi Hoftychovi, jenž má navrátit prvoligový fotbal na jih Čech.  Jedním z těch, který má k tomuto cíli novému lodivodovi dopomoci je i Zdeněk Linhart. Právě na mladého odchovance Dynama se rozhodl na hrotu útoku vsadit. Blonďatý fotbalista se mu za to odvděčuje kvalitními výkony.

Pojďme ale pohlédnout na nepříliš dlouhou kariéru Linharta pěkně od počátku, tedy od prvních klukovských krůčků. S fotbalem začínal v pěti letech za SK Čtyři Dvory, ale už po dvou letech zamířil do Dynama, kde procházel všemi mládežnickými kategoriemi. Všimli si ho také stavitelé reprezentačních výběrů, starty má v sedmnáctce i devatenáctce. V mladší z kategorií si dokonce zahrál na Mistrovství Evropy.

Poprvé nakoukl do ligy už jako sedmnáctiletý zelenáč v Boleslavi a k bodovému zisku nepomohl. Přece jen první ročník a půl na půdě Gambrinus ligy byl takový oťukávací. Možná trochu překvapivě na něj začalo vedení vsázet, když teklo Dynamu nejvíce do bot a on měl jako jeden z mladých pomoci zachránit pro regionální centrum jižních Čech tuzemský top fotbal.

A hned jako poprvé naskočil v loňské sezóně od začátku, dokázal se trefit. Navíc to nebyl gól do ledajaké brány, ale rozvlnil síť za Matúšem Kozáčíkem. Ani jeho výborné výkony k záchraně nepomohly a na České Budějovice v letošní sezóně zbyla jen Fotbalová národní liga.

Vedení z města na soutoku Vltavy a Malše angažovalo ke kormidlu Pavla Hoftycha a ten hned poznal, jaký poklad v něm pro na jihu Čech mají. „Umí si zaběhnout za obranu, briskně obejde i zkušenějšího zadáka. Je v něm ohromný talent, jen ho musíme vybrousit,“ uvedl zkušený trenér na adresu Linharta.

A ten zatím jeho slova ve všech směrech potvrzuje. Dynamo neprochází druhou nejvyšší soutěží tak lehce, jak si zajisté vedení po velkém posílení kádru představovalo, avšak na výkony mladého forwarda se čtyřkou na zádech nemůže žehrat. Samozřejmě, ne vždy promění všechny šance, do kterých se dostane, ale na nízký věk prokazuje výbornou produktivitu. Vždyť v jedenácti utkáních skóroval už šestkrát.

Sestup o patro níže byl pro Dynamo tragédií, ne tak pro Linharta. Ten totiž dostává velký prostor na hrací ploše a rozhodně mu to půjde k duhu. Z mládeže Budějovic tak dost možná dobře vzejde po Ondráškovi další kvalitní střelec a opora reprezentační jednadvacítky do další kvalifikace či možná už pro domácí šampionát.

-Jiří Kunášek-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace